God of War’un PC sürümü, GeForce Now veritabanında ortaya çıktı

God of War, Sony’nin PC’ye taşımayı planladığı oyunlardan biri olabilir. Yeni bir sızıntı, Santa Monica Studios’un 2018 yılında piyasaya sürülen hit oyununun PC’ye taşınan bir sonraki PlayStation özel oyunu olabileceğini gösteriyor.

Ighor July adlı bir yazılım geliştiricisi kısa süre önce Nvidia’nın GeForce Now veritabanında bir araştırma gerçekleştirdi. Sonuç olarak hizmete, yani PC’ye gelecek oyunlara yönelik birkaç oyunu ortaya çıkardı. Nvidia’nın bulut oyun hizmeti, Epic Games Store ve Steam gibi mağazalardaki oyunların akış yoluyla oynanabilmesini sağlıyor. God of War, bulut oyun hizmetinde yayınlanabilen sürümüne bakılırsa, Steam üzerinden PC’ye gelecek.

Returnal ve Demon’s Souls Remake de PC’ye taşınabilir

Returnal, PS5

God of War, PC’ye gelmesi planlanan tek PlayStation özel oyunu değil. Veri madencisi ayrıca yapım aşamasında olan veya daha önce söylentilere konu olan diğer oyunları da ortaya çıkardı. GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarını içeren remastered üçlemesinin yanı sıra Bluepoint’in Demon Souls Remake ve Housemarque’ın Returnal gibi PS5 özel oyunları da dahil. Reddit’te paylaşılan oyunların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sony, PC’ye daha fazla PlayStation oyunu getirmeyi planladığını açıklamıştı. Horizon Zero Dawn ve Days Gone, PC’ye taşınan ilk oyunlar arasında bulunuyor. Ayrıca Naughty Dog’un macera oyunları Uncharted 4: A Thief’s End ve Uncharted: The Lost Legacy, Legacy of Thieves Collection ile PC’ye taşınmaya hazırlanıyor. Koleksiyon, geçtiğimiz hafta PlayStation Showcase etkinliğinde duyurulmuştu.

Sony, PlayStation oyunlarını PC’ye taşımasına yardımcı olmasu için Hollandalı stüdyo Nixxes‘i satın aldığını duyurmuştu. Görünüşe göre God of War ile birlikte daha fazla oyun yeni kitlelere açılacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.