God of War Ragnarok: Atreus, savaşlarda daha etkin rol oynayacak

God of War Ragnarok, Atreus‘un olgunlaşması ve savaşmada daha becerikli hale gelmesi sayesinde oynanışta bazı yenilikler getirecek. Öte yandan ekip, oyunculara Kratos’un donanımı üzerinde daha fazla seçenek ve kontrol sağlamayı planlıyor.

Elbette Kratos ile birlikte Atreus’un da etkisinin artması, oyunu çok kolay hale getirirdi. IGN‘ye konuşan yönetmen Eric Williams, God of War Ragnarok’un savaştaki evriminin aynı zamanda düşmanların daha akıllı hale geldiği anlamına geldiğini söyledi. İkilinin daha da güçlenmesine önlem olarak yapay zeka biraz daha zorlu olacak.

God of War Ragnarok, Kratos, Atreus

Williams, God of War Ragnarok ile serinin geçirdiği değişimi de anlattığı röportajda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Ragnarok’ta, özellikle Kratos’un oyuncu için çok daha fazla anlam ifade etmesine çalışıyoruz. Kratos ve Atreus’un arasındaki bağ biraz büyüdü. Bu yüzden Kratos yorulmak bilmeden takip ediyor ve daha fazla donanımı var. O halde yaratıkların buna karşı çıkacak araçlara sahip olmaları gerektiği açık. Aksi takdirde onları yok edeceksiniz. Yani yaratıkların yeni şeyleri var ve ‘Ah, onları önce Atreus ile parçalamam veya bunu Kratos ile yapmam gerekebilir’ diye düşünmeniz gerekecek.

Williams, God of War Ragnarok’ta düşmanlarla daha fazla ve farklı konuşmalar olduğunu da belirtti. Ayrıca, Fimbulwinter nedeniyle son oyundaki olaylardan bu yana tüm Dokuz Diyar’ın değiştiğini doğruladı. Ancak bu, Diyarların şu anda tamamen karla kaplı olduğu anlamına gelmiyor. Williams, olayın Diyarları farklı şekillerde değiştirdiğini söylüyor. Yönetmen şu anda fazlasıyla üstü kapalı konuşuyor ve bunları zamanı gelince öğreneceğiz.

God of War Ragnarok, 2022‘de PS4 ve PS5 için gelecek. Oynanış görüntülerini de içeren ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.