Marvel’s Spider-Man 2 fragmanı, PS5’te gerçek zamanlı yakalanan görüntüleri de içeriyormuş

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Marvel’s Spider-Man 2 fragmanı, sinematik görüntüler içeriyor gibi görünüyordu. Insomniac Games’ten bir geliştirici, geçen haftaki PlayStation Showcase videosunun, PS5’te yakalanan gerçek zamanlı görüntülere de yer verildiğini belirtti.

Etkinliğin ardından büyük çoğunluk, Marvel’s Spider-Man 2 videosunun tamamen CGI (bilgisayar üretimi) olduğunu düşündü. Ancak oyunun baş VFX sanatçısı Bryanna Lindsey, Twitter‘dan yaptığı bir paylaşımda fragmanda oyun içi görüntülerin de yer aldığını doğruladı.

Lindsay, paylaşımında geliştirme ekibine övgüler yağdırarak, “Takım müthiş bir iş çıkardı. Gerçek zamanlı görsel efektler zordur ancak kalite çıtamızı zorladığımız için tüm ekibimizle gurur duyuyorum.” ifadelerine yer verdi. İşte sanatçının alıntıladığı karşılaştırmalı video:

Elbette fragman, şu aşamada nihai sürümü temsil etmeyebilir ancak Insomniac Games’in geçmişteki çalışmaları göz önüne alındığında, hayranların kesinlikle endişelenmesine gerek yok. Marvel’s Spider-Man 2, göz alıcı grafiklerle devasa ölçekte bir oyun olacak. Stüdyo, oyunun PS5 donanımının sınırlarını zorlayacağını belirtmişti.

Insomniac Games, PlayStation Blog’da paylaştığı bir açıklamada, “Konsolun yeteneklerini zorlamak çok heyecan verici olsa da, devam oyununda Peter ve Miles için yepyeni hikayeler yaratmaya da aynı şekilde hazırız. Tıpkı önceki Spider-Man oyunlarımızda olduğu gibi, sadece harika bir süper kahraman hikayesi anlatmak değil, aynı zamanda maskenin arkasındaki insanların derinlerine inen, cesaret ve mizah dolu, etkileyici bir insan hikayesi sunmak istiyoruz.” demişti.

Marvel’s Spider-Man 2, PS5’e özel olarak 2023 yılında piyasaya sürülecek. Heyecanla beklenen devam oyununun Venom’lu ilk fragmanını izlemediyseniz, buradan buyrun.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.