God of War Ragnarok, İskandinav destanını neden sonlandırıyor? Cory Barlog açıkladı

God of War Ragnarok, Kratos ve Atreus’un kuzeydeki macerasını sonlandıracak. 2018 yapımı God of War’un yönetmeni Cory Barlog, Santa Monica Studio’nun İskandinav destanını iki oyunda bitirmeyi seçtiğini çünkü bir oyun yapmanın kabaca 5 yıl sürdüğünü ve ekibin hikaye anlatmak için 15 yıl harcamak istemediğini belirtti.

Barlog, YouTube kanalı Kaptain Kuba ile yaptığı röportajda, bir hikayeyi 15 yıla uzatmanın uzun geliştirme süreleri göz önüne alındığında çok fazla olduğunu öne sürdü. Geliştirici, oyuncuların 2018 yapımı ilk oyun ve God of War Ragnarok ile İskandinav hikayesinin tamamını elde etmesini istiyor. Barlog ayrıca hepsini iki oyuna sıkıştırmanın kendi kararı olduğunu söyledi.

God of War Ragnarok, Kratos, Atreus

Cory Barlog, Kaptain Kuba’ya yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Çok fazla şey istediğimizi hissediyorum. Bu hikayenin gerçekten tamamlanması için bu kadar beklemek çok uzun geliyor. Ekibin nerede olduğu ve Eric’in [Williams] yapmak istediği şeyde hangi noktada olduğu düşünüldüğünde, ‘Bak, sanırım bunu ikinci hikayede gerçekten yapabiliriz, değil mi?’ dedim. Başından beri yapmaya çalıştığımız şey Kratos ve Atreus hakkında bir şeyler anlatmaktı. Hikayenin temelinin bu iki karakter arasındaki ilişki ve karmaşıklığı bir havuzdaki dalgalanmalar gibi yayılıyor. Bu bir okyanus ve dalgaların binlerce mil boyunca gitmesini sağlayabilirdik. Ama bu gerekli mi, faydalı mı ya da ‘Biliyor musun? Sadece çok uzağa yayıyor.’ diye mi hissediyoruz? Dalgalar birbirinden çok uzaklaşıyor ve bir şekilde hikayenin ilerleyişini biraz kaybediyorsunuz.

Ama onu bir nevi özetlemek ve The Lord of the Rings’in Extended Edition setini aldığımda yaşadığım deneyimi hissetmek ve ‘Vay canına! Oturup onları arka arkaya oynayarak 13 buçuk saat gibi bir deneyim yaşayabilirim.’ demek gibiydi. Bunun fantastik bir fikir olduğunu düşündüm. Harika! Yani, ‘Hey, dostum, God of War 2018’e başlayabilir ve sonra God of War Ragnarok oynayarak hikayenin tamamını almış gibi hissedebilirsin.’ diyebiliriz.”

God of War Ragnarok, önümüzdeki yıl PS4 ve PS5 için gelecek. Santa Monica Studio, heyecanla beklenen devam oyunu için henüz net bir çıkış tarihi belirtmedi. God of War Ragnarok için yayınlanan ve oynanış görüntülerini içeren ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.