GTA 5’in nesiller boyunca yeni oyunlar arasında gösterilmesi tepki topladı

PlayStation Showcase etkinliğinde GTA 5 ve GTA Online‘ın PS5 sürümü için yeni bir fragman yayınlandı. Oyunseverler, tanıtım sonrasında sosyal medyada GTA 5’in her nesilde yeni bir oyun gibi karşılarına çıkmasına tepki gösterdiler.

GTA 5 ilk olarak 2011 yılında PS3 için çıktı ve ardından 2016’da PS4 için yeniden piyasaya sürüldü. Rockstar’ın yıllara meydan okuyan oyunu şimdi de Mart 2022’de PS5 oyuncularıyla buluşacak. GTA 6 için beklentiler artarken, oyunun sürekli ısıtılıp ısıtılıp önümüze konulması hoş değil. Ancak kabul edelim ki, oyun hâlâ en çok satanlar listesinde zirveye oynuyor.

GTA 5 ve GTA Online’ın son fragmanına ‘dislike’ yağdı

GTA Online

GTA 5’in Rockstar Games’in YouTube kanalında yayınlanan son fragmanı, 64 bin dislike alırken, sadece 29 bin beğeni topladı. Öte yandan resmi PlayStation kanalında daha fazla görüntülenen videoya 21 bin beğeni ve 66 bin dislike geldi.

Oyuncular, daha önce GTA 5’in yanı sıra Skyrim’e de benzer tepkiler gösterdi. Geçtiğimiz ay oyunu PS5 ve Xbox Series X/S kalitesine yükselten The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition duyuruldu. Sürüm, Skyrim’in 10. yılına özel olarak piyasaya sürülecek. Öte yandan The Elder Scrolls 6, henüz erken geliştirme aşamasında ve PlayStation oyuncularının yeni oyunu görememe ihtimali var.

Eğer kaçırdıysanız, GTA 5 ve GTA Online için geliştirilen yeni nesil sürümlerin Mart 2022‘ye ertelendiğini ortaya koyan PlayStation Showcase fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Dislike verip vermemek size kalmış.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.