GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın remaster sürümleri yolda

Take-Two Interactive, şu anda yapım aşamasında olan henüz duyurulmamış üç yeni remaster üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Gelen yeni bir rapor, Rockstar Games’in GTA 3, Vice City ve San Andreas oyunlarını içeren remaster sürümlerinin yolda olduğu ve bu sonbaharda çıkacağı bildiriliyor.

Kotaku, GTA serisinin sevilen oyunlarını Unreal Engine ile yenilendiğini bildirdi. Rapora göre yenilenen sürümler yeni ve eski grafiklerin karışımını içerecek. GTA 3, Vice City ve San Andreas’ı moden konsollara ve donanımlara getirmesi beklenen remaster koleksiyonunun konsollar, PC ve mobil cihazlar dahil olmak üzere birçok platformda yayınlanması bekleniyor.

Gelen diğer bilgilere göre Rockstar’ın İskoçya şubesi Rockstar Dundee projeye liderlik ediyor. Stüdyonun diğer yandan daha büyük bir Rockstar şirketiyle birlikte çalışarak GTA 5’in bu yıl içinde çıkması planlanan PS5 ve Xbox Series X/S sürümü üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Kaynaklar, GTA oyunlarının yenilenen sürümlerini gördüğünü öne sürüyor

GTA Vice City

Kotaku’nun kaynaklarından biri, remaster sürümlerin çalıştırıldığı görüntüleri gördüklerini ve grafiklerin klasik bir GTA oyununun yoğun şekilde modifiye edilmiş bir versiyonu olduğunu belirtti. Kullanıcı arayüzü de her oyun için yeniden düzenleniyor ancak her birinin klasik stili ve tasarımı aynı kalacak. Oyunlar, olabildiğince PS2 dönemi GTA oyunlarına sadık kalacak.

Sadece bu kadar da değil. Yenilenen oyunların başlangıçta bonus olarak yeni nesil GTA 5 ve GTA Online sürümlerine bonus olarak düşünüldüğü ancak planların değiştiği ve üçlemenin daha önce piyasaya sürülmek üzere bağımsız bir pakete dönüştürüldüğü söyleniyor. Görünüşe göre Rockstar, sevilen oyunların hayranlarına bu konuda özgürlük tanıyarak daha fazla kazanabileceğinin farkında.

GTA 3, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas remaster sürümleri, Ekim sonu veya Kasım başında PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Stadia, mobil cihazlar ve Switch için yayınlanacak. Üçlemede önceliğin konsollara verildiği, PC ve mobil sürümlerinin gelecek yıla ertelenebileceği iddia ediliyor. Rockstar, GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümlerinin 11 Kasım’da geleceğini daha önce duyurmuştu.

GTA klasiklerinin remaster sürümleriyle ilgili söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşıyordu ve Rockstar’ın geçtiğimiz aylarda hayranların çalışmalarını DMCA aracılığıyla kaldırması projenin varlığını güçlendirdi. GTA remaster koleksiyonuyla ilgili haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.