GTA 5, Twitch platformunda 2021’in en çok izlenen oyunu oldu

Oyunseverlerin 2021 yılında Twitch’te en çok izlediği oyun GTA 5 oldu. Yıllara meydan okuyan efsane, küresel yayın platformunda saat bazında en popüler oyun olarak zirveye yerleşti.

Rainmaker.gg ve StreamElements’in State of the Stream 2021 yılı inceleme raporuna göre GTA 5, 2021’de toplam 2.1 milyar saat izlendi. Rockstar’ın aksiyon oyunu, geçtiğimiz yıl yalnızca 764 milyon saat izlenmeye ulaşmıştı ve bu yıl 1.3 milyar saat daha fazla izlenmeye ulaştı.

GTA 5, en çok izlenen ikinci kategori olmayı başardı

GTA 5 hileleri

GTA 5, Twitch yayıncılarının oyun oynamadan izleyicileriyle konuştuğu “Sadece Sohbet” kategorisinin ardından en çok izlenen ikinci kategori oldu. Geçen yıl 1.4 milyar saatle bir numaralı oyun kategorisi olan League of Legends, bu yıl 1.8 milyar saat izlenmesine rağmen ikinci sıraya indi.

GTA5 ve League of Legends’ın ardından sırasıyla Fortnite, Valorant, Minecraft, Call of Duty: Warzone, Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends ve Dota 2 geliyor. Ayrıca 2021’de Twitch’in en popüler yeni oyunu New World olarak belirlendi. Amazon’un popüler MMORPG oyunu 259 milyon saat izlendi ve platformda en çok izlenen 18. oyunu oldu.

Twitch genel olarak toplam saat bazında izlenmesini geçen yıla göre %45 artırdı. Geçtiğimiz yıl platformda 17 milyar saat geçiren izleyiciler, 2021’de 24 milyar saatin üzerine çıktı. Facebook Gaming‘in geçen yıl 3.6 milyar saat olan izlenme süresi de bu yıl %47 artarak 5.3 milyara ulaştı.

GTA 5, yaklaşık sekiz yıl önce hayatımıza girmesine rağmen satış rakamlarının üst sıralarından hiç inmedi. GTA Online da hâlâ devam eden yeni içerik güncellemeleriyle birlikte ona eşlik etti. İki oyun, Mart 2022’de çıkması planlanan PS5 ve Xbox Series X/S sürümleriyle yeni kitlelere açılacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.