Horizon Forbidden West’in yetenek ağacı, 6 farklı oyun tarzı sunacak

Guerrilla Games’in heyecanla beklenen yeni oyunu Horizon Forbidden West, Aralık ayındaki Game Informer dergisinin kapağını süsledi. Dergi, yeni yetenek ağacı da dahil olmak üzere oyun hakkında birçok yeni bilgiyi ortaya çıkardı.

Horizon Forbidden West, her biri benzersiz bir yeteneğe ve 20-30 beceriye sahip olan altı farklı oyun stili kategorisini barındıracak. Ancak oyuncular, farklı becerileri seçip Aloy’u kendi oyun tarzlarına göre şekillendirebilecek. Dergide, oyunda yer alacak olan kategoriler detaylandırıldı.

Horizon Forbidden West, yetenek ağacında 6 farklı kategori içerecek

Horizon Forbidden West, Aloy

Horizon Forbidden West’in yetenek ağacındaki altı kategori, Warrior (yakın dövüş saldırıları), Trapper (düşmanları avlayan), Survivor (sağlık ve kaynaklar), Infiltrator (gizlilik), Hunter (menzilli saldırılar) ve Machine Master (hacker) olarak açıklandı. Kategorilerin eşsiz becerilerine Valor Surge hareketleri deniyor.

Aloy’un kıyafetleri de belirli yetenekleri artırmaya yardımcı olurken, kazanılan puanlarla etkinlikleri artırılabiliyor. Kahramanımız, “Melee Pits” adı verilen yan görevlerde bazı becerilerini test edebilecek. Melee Pits, oyunculara çeşitli zorluklar sunmanın yanı sıra yakın dövüş saldırılarını birleştirebileceklerini ve nasıl kombo yapabileceklerini öğretecek.

Guerrilla Games, oyuncuların artık cephane sağlamak gibi çeşitli şekillerde savaşa yardımcı olacak NPC’lerle daha sık savaşacağını söyledi. Ayrıca oyuncuların silahlarını ve zırhlarını yükseltmelerine olanak tanıyan yeni bir workbench (tezgah) sistemi de var. Oyuncular, ekipmanlarını yükseltmek için yine belirli makine parçalarını aramak zorunda kalacak.

Son olarak Aloy, gizemli yeni bir kabilenin üyesi olan Alva adında yeni bir arkadaş edinecek. Yeni yoldaşımız hakkında henüz ayrıntı verilmedi. Ancak İkili Yasak Batı’daki zorlu yolculukta zaman zaman birlikte hareket edecek gibi görünüyor. Daha fazlası açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022‘de PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. Geçtiğimiz gün oyunun PS5 sürümünün dosya boyutu ve önyükleme tarihi ortaya çıktı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.