Uncharted: Legacy of Thieves Collection önümüzdeki yıl PS5 ve PC’ye gelecek

Sony, Uncharted 4: A Thief’s End’in PC’ye çıkacağını daha önce duyurmuştu, ancak oyunun tek başına gelmeyeceğinden bahsetmemişti. Uncharted 4 ve The Lost Legacy’yi içeren Uncharted: Legacy of Thieves Collection, önümüzdeki yıl PS5 ve PC oyuncularıyla buluşacak.

Uncharted 4: A Thief’s End, Nathan Drake‘in yer aldığı son oyundu. Nathan, hazine avını sonunda bırakacağını sanıyordu ama kardeşinin yıllar sonra geri dönüşüyle yeni bir maceraya atılmıştı. Kahramanımız, kardeşi ve akıl hocası Victor Sullivan ile birlikte, Kaptan Avery’nin kayıp hazinesini ararken yolları Madagaskar’a düşmüştü.

Uncharted: The Lost Legacy, ana seriden bağımsız bir oyun olarak geldi. Chloe Frazer ve paralı asker Nadine Ross‘un macerasını konu alan oyunda ikili, Ganesh’in Altın Dişini geri almak için Hindistan’ın Batı Ghats bölgesine gitti. Tabii ki, yolculuk sorunsuz gitmedi ve ilerleyen safhalarda oyunda sürpriz bir geri dönüşe şahit olduk.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection fragmanı

Uncharted: The Legacy of Thieves Collection, Horizon Zero Dawn ve Days Gone‘ın ardından PC’ye taşınan üçüncü Sony oyunu olacak. PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, önceliğin PlayStation platformları olduğunu ancak oyunlarını zaman içinde daha geniş kitlelere ulaştırmayı planladıklarını söylemişti. Sony, yakın zamanda PC’ye taşıdığı oyunlarla bilinen Nixxes‘i satın alarak bu yönde adımlar attığını göstermişti.

Naughty Dog, koleksiyonu ilk olarak 2022’nin başlarında PS5 için piyasaya sürecek. Iron Galaxy, PC sürümlerinden sorumlu ve geliştirme sürecini üstlendi. Koleksiyon, PC’ye PS5 sürümünden kısa bir süre sonra çıkacak. Oyunların yeni nesil sürümlerinde yapılan değişiklikler detaylandırılmasa da, yakında daha fazla bilgi sunulacaktır. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

PlayStation Showcase etkinliğinde, Santa Monica Studio’nun uzun zamandır beklenen devam oyunu God of War Ragnarok da duyuruldu. Oynanış görüntülerini içeren fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.