GTA 6 çıkmaza girdi: Geliştirme süreci 2020’de yeniden başladı

GTA 6, hayranları uzunca bir süre daha bekletecek. Oyunun gecikmesinin ardında geliştirme sürecinin zaman almasından daha büyük sorunlar olabilir. Rockstar Magazine, bir sonraki Grand Theft Auto oyunu, Rockstar’ın şimdiye kadarki en kaotik projesi olduğunu iddia ediyor.

Söylentilere göre GTA 6 aslında 2020‘de duyurulacaktı. Ancak 2021’in sonuna gelmiş olmamıza rağmen herhangi bir duyuru gelmedi. Bildirildiği üzere hikaye ve oyun bileşenleri 2019 yılından bu yana o kadar çok değişti ki, şirketin elinde fragman veya duyuru için somut bir şey kalmadı. Sonuç olarak oyunun gelişimi bir noktada çıkmaza girdi

Dan Houser’ın ayrılığıyla GTA 6’nın gelişimi yeniden başladı

GTA 6

Hikayenin değişmesi, Rockstar Games’in kurucu ortağı ve GTA serisinin yazarı olan Dan Houser‘ın uzun bir ara vermesinin ve sonunda şirketten ayrılma kararının sebeplerinden biri oldu. Houser, Mart 2020’de Rockstar’dan ayrıldığında GTA 6’nın geliştirme sürecinin yeniden başladığı öne sürülüyor.

Daha önce ortaya atılan iddialara göre GTA 6, en az 2025 yılına kadar piyasaya sürülmeyecek. Bunun nedeni olarak, Rockstar’ın çalışanlarına uyguladığı haftalık 100 saat mesai, zorunlu fazla mesai ve korku taktikleri olarak gösteriliyor. Stüdyo, yeni oyunu yavaşlatarak Red Dead Redemption 2‘nin geliştirme sürecindeki kötü itibarı silmeye çalışıyor.

Rockstar Magazine, en azından şimdilik GTA 4’ün remaster sürümünün gelmeyeceğini de belirtti. Ayrıca GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin bilinmeyen sebeplerle Nisan veya Mayıs 2022‘ye ertelenebileceğini ortaya koydu. GTA 6 ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.