Half-Life: Alyx, PSVR 2’ye gelebilir! Sony ve Valve’ın anlaştığı iddia ediliyor

Half-Life: Alyx, PC VR’da devrim niteliğinde bir deneyimdi. Sony’ye göre PSVR 2 ve yeni nesil sanal gerçeklik platformu için duyurulan Horizon Call of the Mountain da öyle olacak. Son söylentiler, Half-Life: Alyx’in PSVR 2’ye gelebileceğini öne sürüyor.

Sony’nin PSVR 2 gözlüğünün özelliklerini açıklaması ve Horizon Call of the Mountain‘ı duyurmasıyla birlikte Half-Life: Alyx de gündeme geldi. İnsanlar, Horizon VR’ın çıtayı Valve kadar yükseltip yükseltemeyeceğini merak ediyor. XboxEra kurucusu Nick Baker, heyecanlandıran bir iddia ortaya atarak, iki şirketin oyun için şimdiden anlaşma yaptığını söyledi.

Baker, Sony ve Valve arasında yapılabileceği öne sürülen anlaşmayla ilgili bir paylaşımı alıntılayarak, “Bana söylenene göre yaptılar. Yine de ne zaman olacağından emin değilim. Bunun herkesçe bilinen açık sırlardan biri olduğunu sanıyordum?” dedi.

Half-Life: Alyx, şu anda sadece Valve’ın Steam platformunda satılıyor ve sınırlı bir kitleye sahip. Oyunun daha fazla insana ve PSVR 2 için geliştirilmiş daha fazla özellikle gelme ihtimali heyecan verici olurdu. Valve’ın konsola oyun yapmakla ilgilenip ilgilenmediği henüz belli değil ancak iki şirketin geçmişte Steam ve PS3 arasındaki Portal 2 anlaşmasıyla bir araya geldiğini belirtmekte fayda var.

Zor bir ihtimal gibi görünse de imkansız değil. Half-Life: Alyx, hem PSVR 2’nin pazarlaması hem de PlayStation oyuncuları için harika bir fırsat olabilir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.