The Ascent, PS5 ve PS4 için derecelendirildi

Neon Giant’ın kooperatif aksiyon-nişancı oyunu The Ascent, PS5 ve PS4 konsollarına gelecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında Xbox ve PC için piyasaya sürülen oyun Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB) tarafından derecelendirildi.

Neon Giant, daha önce PS5 sürümüne olan talebi doğrulamış ve PlayStation oyuncularını umutlandıran bir açıklama yapmıştı. Ardından geçtiğimiz Tayvan derecelendirme kurulu tarafından listelenmişti. Artık The Ascent’in PS5 ve PS4 sürümlerinin onaylanması an meselesi denebilir.

The Ascent, Veles adlı fütüristik bir dünyada geçen ve tek oyunculu veya çevrimiçi eşli modda üç arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz bir aksiyon-nişancı RPG oyunu olarak tanımlanıyor. Galaksinin her köşesinden yaratıkların yaşadığı metropol, The Ascent Group tarafından yönetiliyor.

Oyunda semtinizde yaşayan herkese sahip olan şirket tarafından köleleştirilmiş bir işçiyi yönlendiriyorsunuz. Size verilen en küçük görevleri bile yerine getirmelisiniz. Ancak becerilerinizi bir siber panelde kullanmak için rutin bir göreve gönderildiğiniz sırada kendinizi felakete neden olan olayların ortasında buluyorsunuz.

The Ascent Group, bilinmeyen nedenlerle kapanıyor ve bu da otomatik güvenlik sistemlerinin çöküşüne neden oluyor. Rakip şirketler her şeye el koymaya çalışırken, suç örgütleri de güçlendirme ekipmanları kara borsasını büyütmeye çalışıyor. Kontrolü ele geçirmelerini durdurmak için silahlanmak ve tüm bunları başlatan şeyi bulmak için yeni bir göreve çıkıyorsunuz.

The Ascent’in PS5 ve PS4 sürümleri resmi olarak duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.