Xbox her platformda olmayı planlıyor: Hi-Fi Rush ve Pentiment ile başlayabilir

Microsoft’un Xbox oyunlarını tüm platformlara taşıma hedefi gündemden düşmüyor. Yeni bir rapor, oyun devinin hedeflerine bir kez daha ışık tutuyor.

The Verge‘ün raporuna göre; Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, şirketin birinci parti oyunlarını PS5 ve Nintendo Switch için yayınlamaya hazırlandığını öne sürüyor.

Hi-Fi Rush

Rakip platformlara getirilmesi planlanan ilk oyunların Xbox konsolları ve PC için piyasaya sürülen Hi-Fi Rush ve Pentiment olacağı öne sürülüyor. Bu oyunları gelecekte daha fazlası izleyecek.

Önceki raporlar, Hi-Fi Rush, Starfield, Sea of Thieves, Indiana Jones and the Great Circle ve Gears of War oyunlarının da PS5’e taşınacağını öne sürüyordu.

Xbox, Game Pass

Microsoft, Xbox Game Pass’i geri plana mı atıyor?

The Verge’den Tom Warren’a göre yeni platformlara açılma hedefi, Microsoft’un Xbox Game Pass hizmetinin abone sayısını artırmayı başaramamasından kaynaklanıyor.

Şirketin 2030 yılına kadar 100 milyon abone hedefi olsa da, Starfield’ın gecikmesi, 2022’deki Redfall’un beklentileri karşılamaması ve diğer çeşitli faktörler nedeniyle abone artışı yavaşladı.

Son analist tahminleri, Game Pass’in abone sayısının 33 milyon civarında olduğunu ve abonelik hizmetinin son iki yılda sadece yüzde 33 civarında bir büyüme kaydettiğini gösteriyor.

Microsoft’un ileriye dönük olarak donanım tarafına ağırlık verebileceği de konuşuluyor. Henüz resmi bir açıklama gelmese de, taşınabilir bir cihaz ve yeni bir konsol söylentileri ortalıkta dolaşıyor.

Xbox, Activision anlaşması sayesinde büyük bir çıkış yakaladı ancak yine de beklediğini alamamış gibi görünüyor. Çoklu platform planlarına dair daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.