Hideo Kojima ve PlayStation, Physint adlı bir aksiyon casusluk oyunu yapıyor

State of Play etkinliğinde Hideo Kojima ve PlayStation’ın Physint adlı yeni bir aksiyon casusluk oyunu üzerinde birlikte çalışacakları duyuruldu.

Kojima, Physint’in film ve oyunlar arasındaki engelleri aşmaya çalışacağını ve dünyanın dört bir yanından gelen yetenekler tarafından en son teknoloji kullanılarak geliştirileceğini açıkladı.

Hideo Kojima ve PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst’ın bir araya geldiği duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Physint hakkındaki detaylar henüz perde arkasında. Ancak video, kameranın Columbia Pictures’dan uzaklaşmasıyla bitmesi bir ipucu veriyor.

Kojima, yeni bir IP olarak geliştirilen yapımın interaktif bir oyun olduğunu belirtti. Öte yandan görünüş, hikaye, tema, oyuncu kadrosu, oyunculuk, moda ve ses açısından aynı zamanda bir film olduğunu söyledi.

Columbia Pictures’ın projeye dahil olması zaten oyuncu performansı ve sinematiklerin bol olduğu, film tadında bir yapımın yolda olduğuna işaret ediyor.

Hideo Kojima, Kojima Productions

Physint için şu anda hazırlıklar sürüyor ancak tam anlamıyla geliştirme süreci Death Stranding 2’nin ardından Kojima Productions’ta başlayacak. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Hulst, heyecan verici yeni bir maceranın yolda olduğunu ve en sevdiği oyun türlerinden birinin Kojima’nın cesur vizyonuyla bir araya geleceğini söyledi.

Kojima ayrıca Xbox ile OD (Overdose) adlı yeni bir korku oyunu geliştiriyor. Geliştirici, Microsoft’un Azure bulut hizmetinden yararlanarak yenilikçi bir çalışma yapıyor.

Bu arada, State of Play’de Death Stranding 2 On The Beach de sahne aldı. Devam oyununun yeni fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.