Sony çok yakında Final Fantasy 7 Rebirth’e özel bir State of Play yayını yapacak

Sony, Final Fantasy 7 Rebirth’e odaklanan yeni bir PlayStation State of Play canlı yayınına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

State of Play, dün geceki etkinliğin ardından 7 Şubat TSİ 02:30’da geri dönecek. FF7’nin ikinci bölümünü bekleyenlerin kaçırmak istemeyeceği bir etkinlik vadediliyor.

Gösteri, Final Fantasy 7 Rebirth’ün çıkış tarihine adım adım yaklaşırken yapılacak son derinlemesine inceleme olacak gibi görünüyor.

Sony Interactive Entertainment’tan Shawne Benson, dünkü State of Play’de “Square Enix, kaçırmak istemeyeceğiniz heyecan verici haberlerle birlikte yeni oynanış ayrıntılarını da paylaşacak” dedi.

Final Fantasy 7, Rebirth

İlk oyundan sonraki olayları konu alan Final Fantasy 7 Rebirth, Cloud ve arkadaşlarının Midgar’dan ayrılıp daha geniş bir dünyaya doğru yolculuğunu konu alacak.

Ayrıca Mythril Mine ve Kalm gibi yerlerin Rebirth’te olacağı doğrulanırken, parti üyeleri Vincent ve Cait Sith’in de ilk kez sahneye çıkacakları onaylandı.

Ayrıca Square Enix, devam oyununu oynamak için ilk oyunu bitirme gerekliliğinin olmadığını ve ilk oyundan bağımsız bir hikaye anlatacaklarını onaylamıştı.

Final Fantasy 16, State of Play

Sony, tek bir oyuna ayrılmış bir State of Play ilk kez yapmıyor. Daha önce Ghost of Tsushima, The Last of Us Part 2, Horizon: Forbidden West, Final Fantasy 16 ve Hogwarts Legacy gibi oyunlar için de benzer sunumlar düzenledi.

Final Fantasy 7 Rebirth, 29 Şubat’ta çıkacak ve en az üç ay PS5 konsoluna özel olacak. İkinci bölüm, yaklaşık 100 saat uzunluğunda devasa bir macera sunacak.

Dünkü PlayStation State of Play etkinliğini kaçıranlar, heyecan verici duyurulara sahne olan canlı yayının tekrarını buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.