Hideo Kojima, iki yeni oyun üzerinde çalıştığını açıkladı

Death Stranding ve Metal Gear Solid gibi oyun dünyasında iz bırakan yapımların yönetmeni Hideo Kojima, Kojima Productions’ın iki farklı oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Kojima, Famitsu ile yaptığı röportajda yeni oyunlara işaret etse de, projeler hakkında ayrıntı vermedi.

Oyunlardan bahseden Kojima, birinin büyük bir oyun, diğerinin ise yeni ve zorlu bir proje olduğunu belirtti. Söz konusu oyunlardan birinin “yeni” olarak tanımlanması, Kojima Productions için yeni bir IP anlamına gelebilir. Diğeriyse stüdyonun portföyündeki tanıdık bir oyun veya seriye yönelik bir çalışma olabilir.

Kojima, medya sektörüne girme konusunda kararlı

Death Stranding, Norman Reedus, Hideo Kojima

Başarılı yönetmen, Kojima Productions’ın yakın zamanda TV, film ve müzik projeleri geliştirmeye odaklanan yeni bir iş birimi açmasının ardından oyunların dışında medya sektörüne girme isteğini de vurguladı. ABD’nin Los Angeles şehrinde konumlanacak olan birimin başına PlayStation’da 28 yıl geçiren Riley Russell getirilmişti.

Hideo Kojima’nın bir sonraki adımı hakkında son dönemde birçok söylenti ortaya çıktı. Yönetmenin Xbox’a özel bir oyun için Microsoft ile anlaşma imzaladığı öne sürülüyor. Ayrıca Sony’nin Silent Hill serisinin yeniden canlandırılması için Kojima ve Konami ile güçlerini birleştirme girişiminde arabulucu olarak hareket ettiği de iddia ediliyordu.

Öte yandan Death Stranding 2, söz konusu iki projeden biri olmaya en yakın aday gibi görünüyor. İlk oyunda başrolde Sam Bridges’i canlandıran Norman Reedus, Kojima Productions’ın devam oyunu üzerinde çalıştığını ima eden bir açıklama yapmıştı. Ancak yeni oyuna dair resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Hideo Kojima yeni şeyler denemekten çekinmeyen bir geliştirici ve yeni projeleri ne olursa olsun, benzersiz oyunlara dönüşeceklerini söyleyebiliriz. Son oyunu Death Stranding bunun en iyi örneği oldu. Öte yandan kendisini yeni film ve dizi projelerinde görmek de heyecan verici olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.