Horizon Forbidden West daha iyi yan görevlere sahip olacak

Horizon Forbidden West, önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak ve Guerrilla Games, çıkış tarihi yaklaştıkça yeni oyunu hakkında daha detaylı bilgiler vermeye devam ediyor. Geliştirici, devam oyununu Horizon Zero Dawn’dan daha iyi yapan yeniliklerden bahsetti.

Horizon Forbidden West, ilk oyuna göre zaman ayırmaya değer ödüller sunan daha ilgi çekici yan görevler içerecek. Game Informer‘a konuşan oyun yönetmeni Mathijs de Jonge, Yasak Batı’da daha çeşitli ve oyunculara başarı hissi veren yan görevler olacağını belirtti. De Jonge, yan görevlerin gelişimi hakkında şunları söyledi:

“Bu anlamda çok daha fazla çeşitlilik var. Görevleri yerine getirmenin karşılığında gerçekten harika bir şey elde ettiğinizde oluşan daha fazla başarı hissi. Bu, iyileştirme için yer vermek zorunda hissettiğimiz başka bir bölümdü. Örneğin havalı bir silah veya kıyafet alacaksınız. Bir sonraki göreviniz veya etkinliğiniz için gerçekten faydalı olan bir şey.”

Horizon Forbidden West, HUD karmaşıklığına son verecek

Horizon Forbidden West, Aloy

Horizon Forbidden West, hikayeyi takip etmeyi ve yan görevleri, Zero Dawn’daki kadar karmaşık olmayan bir HUD ile daha kolay hale getirilecek. Devam oyunu, varsayılan olarak etkinleştirilmiş minimalist bir HUD’a sahip olacak ve oyuncular, kontrol cihazının dokunmatik yüzeyini yukarı kaydırarak daha fazla bilgiye ulaşabilecek.

Ekranda yer alan göstergelerin sadeleştirilmesi, oyuncuların yan içeriklerle etkileşime geçmeyi seçmesi durumunda tüm görevleri takip etmelerini kolaylaştıracak. De Jonge, tüm bunların yanı sıra daha iyi sinematikler, daha canlı bir dünya, geliştirilmiş yetenek ağacı, daha fazla yetenek silah gibi yeniliklerin olacağını ortaya koydu.

Horizon Zero Dawn’ın yan görevleri çoğunlukla kısa ve zoraki tasarlanmış gibiydi. Ancak Horizon Forbidden West, yapılmaya değer ve ödüllendirici bir sistemle gelirse daha uzun soluklu ve daha sürükleyici bir deneyim sunabilir. Ayrıca yan görevler, Horizon dünyası hakkındaki detayları derinlemesine keşfetmeyi ve hikayenin temelini sağlamlaştırmayı da sağlayabilir.

Guerrilla Games’in bir diğer oyunu PSVR 2’ye özel olarak geliştiriliyor. Horizon Call of the Mountain, yeni nesil VR deneyiminin sınırlarını zorlayan ve sanal gerçeklikte AAA kalitesini yeniden tanılayan bir yapım olacak gibi görünüyor. İlk detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.