Star Wars Jedi: Fallen Order 2, E3 2022’den önce duyurulabilir

EA ve Respawn Entertainment, bu yılın ilkbaharında E3 2022’den önce bir Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devam oyununa yeşil ışık yakmıştı. Yeni bir rapora göre Star Wars Jedi: Fallen Order 2, bu yılın ilkbaharında E3 2022’den önce duyurulacak.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılar paylaşan Jeff Grubb, “E3’ten önce oyun hakkında önemli bir şey duymayı bekliyoruz” dedi. Fallen Order 2’nin PS5, Xbox Series X/S ve PC için geliştirme aşamasında olması muhtemel. Yine de topluluğu korumak açısından PS4 ve Xbox One sürümleri de ihtimaller arasında olabilir.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ne zaman çıkacak?

Star Wars Jedi: Fallen Order

Grubb, devam oyununun 2022’nin sonlarında veya 2023’ün başlarında geleceğini tahmin ediyor. İlk oyun E3 2018’de duyurulmuş ve Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştü. Fallen Order 2 aynı programı takip ederse, 2023’ün ortalarında oyuncularla buluşabilir.

Eğer yeni oyunun çıkış tarihi Grubb’ın belirttiği aralıkta belirlenmişse, çıkış tarihi bir sonraki EA Play‘de açıklanabilir. Ancak 2023’ün ikinci yarısına planlanıyorsa, duyuru için bir süre daha beklemek zorunda kalabiliriz. Özellikle devam eden pandemi süreci göz önüne alındığında, 2022’de gelmesi pek olası görünmüyor.

Star Wars Jedi: Fallen Order’ın satışları, Ocak 2020’de 8 milyona ulaşmıştı. Ardından yine 2020 Mart ayının sonunda 10 milyon kopya satarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Ayrıca ABD’de en çok satan ve en çok gelir elde eden Star Wars oyunlarından biri olarak, 2015 yılında çıkan Battlefront‘un arkasında ikinci sırada yer aldı.

Son olarak geçtiğimiz Kasım ayında EA’in Battlefront 3‘ü lisans maliyetleri nedeniyle geri çevirdiğine dair haberler ortaya çıktı. Oyun sektörünün bir diğer güvenilir ismi Tom Henderson, serinin bir sonraki oyununun iptal edildiğini öne sürdü. Ayrıca Battlefront serisinde çalışan birkaç önemli geliştiricinin geçtiğimiz yıl DICE’tan ayrıldığını belirtti.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 hakkında daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.