Sony, Syphon Filter serisini yeniden başlatma fikrini reddetmiş

Eski Bend Studio Başkanı Jeff Ross, stüdyonun Days Gone’ın yayınlanmasından sonra Sony’ye açık dünya bir Resistance oyunu sunduğunu açıkladı. Ross ayrıca Sony’nin Syphon Filter serisini yeniden başlatmakla ilgilendiğini ancak bunun nasıl yapılacağına dair fikri olmadığını belirtti. Sonuç olarak, Sony her iki oyunu da reddetti.

Jeff Ross, God of War’un yaratıcısı David Jaffe ve eski Bend Studio Kreatif Yönetmeni John Garvin ile bir podcast‘te yer aldı. Ross, Jaffe ile yaptığı bir konuşmada Sony’nin Days Gone için yaklaşımına yönelik son yorumlarından ve 8 milyon kopya satmayı başarmış olmasına rağmen, şirketin oyunu nasıl hayal kırıklığı olarak gördüğünden bahsetti.

Konsol devinin Days Gone için tutunduğu tavır, devam oyunu fikrine de olumsuz yansıdı. Sonuç olarak Days Gone 2 onay almadı. Hit olarak gösterilen bir diğer PlayStation oyunu Ghost of Tsushima‘nın da 8 milyondan fazla kopya sattığı düşünüldüğünde ortada bir haksızlık olduğu görünüyor.

Syphon Filter fikri, Bend Studio’yu oyalamak için ortaya atıldı

Syphon Filter

Days Gone ve devam oyunu fikri Sony tarafından dikkate alınmasa da, şirket Bend Studio’nun başka IP’ler üzerinde çalışmasını istiyordu. Ross, konsol devinin bunun için kendisine Syphon Filter serisinin yeniden başlatılmasını önerdiğini söyledi. Ancak bunun gerçek bir teklif olmadığına ve sadece stüdyoyu meşgul etmeye yönelik bir şey olduğuna inanıyor.

Ross, Sony’nin fikirlerine karşı tutumunu ve açık dünya Resistance oyunu fikrinin nasıl reddedildiğini şu sözlerle açıkladı:

“Üzerinde çalıştığım açık dünya Resistance çılgın bir oyun olacaktı. Anladığımız tüm bu açık dünya döngüleri ve bu özelliğin açık dünya oynanışına uygun pek çok yönünün olması, daha önce Resistance ile neredeyse örtüşmüştü. Bununla da ilgilenmediler ve ne kadar sattığını bilmiyorum. Ama evet, Days Gone 2 dışında neredeyse her şeyle ilgilendiler.”

Syphon Filter şimdilik rafa kaldırılmış gibi görünüyor. Öte yandan PlayStation Studios’un Metal Gear Solid 5 ve Splinter Cell tarzı bir oyun üzerinde çalıştığı bildirildi. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.