Horizon Forbidden West: Yılan makine Slitherfang ve Aloy’un savaştığı görüntüler paylaşıldı

Horizon Forbidden West, oyunculara başetmek zorunda kalacakları yeni düşman makineler sunacak. Bunlardan en dikkat çekeni, devasa bir kobra yılanı şeklindeki Slitherfang olacak. Guerrilla Games, Aloy’un Slitherfang ile çarpıştığı özel görüntüleri paylaştı.

Game Informer aracılığıyla paylaşılan GIF formatındaki 26 saniyelik klip, Slitherfang’in saldırılarına daha yakından bakmamızı sağlıyor. Yılan makinenin uzun menzilli asit saldırıları, boğazına yakın bir yerde bulunan bir tankta üretiliyor ve oyuncuların bu tankı en kısa sürede imha etmeleri gerekiyor.

Asit saldırılarının yanı sıra, yılanın kuyruğu şimşekler atıyor. Ayrıca boynu Aloy’u kısa bir süre için sağır etmekle kalmayıp aynı zamanda onu sersemleten ve takip eden saldırılara karşı savunmasız bırakan sonik darbeler ateşliyor. Slitherfang, oyundaki en korkulu düşmanlardan biri olacak gibi görünüyor.

Oyun yönetmeni Mathijs de Jonge, Game Informer’a verdiği röportajda, sonik darbe saldırısının kaçınılması zor olduğunu söyledi. Oyuncular, Slitherfang atak şarj ederken ya siper bulmak ya da saldırının menzilinden çıkmak zorunda kalacak. İlginçtir ki, Aloy’un gizlilik saldırıları makineye karşı etkili değil ve saldırı modeli sağlık durumuna göre değişiyor.

De Jonge, yukarıdaki savaş klibinin Slitherfang’in neler yapabileceğine sadece küçük bir bakış olduğunu ekledi. Bununla birlikte Aloy, akıllıca kullanılması koşuluyla, makineyi devirmek için yeterli beceriye, saldırıya ve silaha sahip olacak. Yılanın ateş, buz ve plazma saldırılarına karşı savunmasız olduğu da belirtiliyor.

Horizon Forbidden West, yeni silahlar, beceriler, kabileler, düşmanlar ve daha fazlasını oyuncularla buluşturacak. Ayrıca oyunun yetenek ağacı, 6 farklı oyun tarzı sunacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.