God of War Ragnarok’un çıkış tarihi PSN veritabanında ortaya çıktı

PlayStation oyuncularının heyecanla beklediği God of War Ragnarok, 2022 yılında oyuncularla buluşacak. Oyunun çıkış tarihi henüz resmi olarak duyurulmasa da, PSN veritabanında ortaya çıktı.

PlayStation Network sunucularından çektiği verileri paylaşan Twitter kullanıcısı PlayStation Game Size, God of War Ragnarok’un çıkış tarihi girdisini buldu. Verilen bilgiye göre İskandinav macerasını sonlandıran devam oyunu, 30 Eylül 2022‘de piyasaya sürülmek üzere listeleniyor.

Her ne kadar heyecan verici bir keşif olsa da, kullanıcı, God of War Ragnarok için belirlenen çıkış tarihinin sadece yer tutucu olabileceği konusunda uyarıyor. Çünkü 30 Eylül 2022 tarihi sadece ayın son günü değil, aynı zamanda üçüncü mali çeyreğin sonu. Yani sadece veritabanına giriş atamak için sembolik bir değer verilmiş olabilir.

Öte yandan Sony’nin oyunu piyasaya 2022 yılının üçüncü çeyreğini hedeflemesi de mümkün. Keşfedilen 30 Eylül 2022 tarihi Cuma gününe denk geliyor ve konsol devi, son yıllarda PlayStation’a özel birçok AAA oyununu Salı yerine Cuma günü piyasaya sürmeye başladı.

God of War Ragnarok, Kratos, Freya

God of War Ragnarok, PS4 ve PS5 için geliştiriliyor ve 2018 yılında yeniden başlatılan seri, yoluna yeni bir yönetmenle devam ediyor. Yeni macera, Kratos ve Atreus’un kuzey topraklarındaki hikayesini sonlandıracak. Ayrıca Sony’ye göre İskandinav tanrıları Odin ve Thor, hikayede önemli roller oynayacak.

Devam oyununda yeniden Kratos’u seslendiren Christopher Judge, oyunun geçirdiği ameliyatlar nedeniyle ertelendiğini açıklamıştı. Oyunun her ne kadar pandemi süreci nedeniyle ertelendiği düşünülse de, Judge, yaptığı açıklamayla oyunun gecikmesinde payı olduğunu belirtmişti.

God of War Ragnarok, Eylül ayındaki PlayStation Showcase etkinliğinde ilk kez sergilenmişti. Kaçıranlar, oynanış görüntülerini buradan izleyebilirler. Çıkış tarihi ve oyun hakkındaki diğer ayrıntılar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.