The Wolf Among Us 2, ilk oyundaki olayların 6 ay sonrasında geçecek

Telltale Games, Game Informer dergisinin son sayısında The Wolf Among Us 2 hakkında yeni bilgiler ortaya koydu. Oyunun yokluğu The Game Awards etkinliğinde hissedilmişti ve stüdyo, oyunun gelişim sürecinin devam ettiğine dair güvence verdi.

The Wolf Among Us 2, iki yıl önceki etkinlikte duyurulmasına rağmen Telltale, merakla beklenen devam oyunu hakkında sessizliğini korudu. Stüdyo şu anda geliştirme sürecinde olan oyunun senaryosunun tamamlandığını ve hareket yakalama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

The Wolf Among Us 2’nin bölümleri daha sık yayınlanacak

The Wolf Among Us 2

The Wolf Among Us 2, ilk oyundan yaklaşık altı ay sonrasında New York’ta kış mevsiminde geçiyor. Stüdyo, geleneği sürdürerek oyunu yine bölümler halinde piyasaya sürecek. Ancak bu sefer plan, ilk bölüm çıkmadan önce tüm oyunu bitirmek. Sonraki bölümler, aylar yerine birkaç haftada bir yayınlanacak.

Telltale Games, oyunun geliştirmeyi kolaylaştırmak amacıyla Unreal Engine üzerine inşa edildiğini belirtti. Stüdyo, yeni işe alınan personelin en az %50’sinin eski çalışanlar olduğunu açıkladı. Ancak stüdyonun kapatılması, Minecraft, Marvel’s Guardians of the Galaxy ve Stranger Things de dahil olmak üzere birçok lisansın kaybedilmesiyle sonuçlanmıştı.

Telltale Games, zor zamanların ardından yeniden hayata dönüyor

The Expanse, A Telltale Series

Telltale, 2018 yılında maddi sorunlar, yapısal problemler ve zorlu çalışma koşulları nedeniyle zor zamanlar geçirmiş ve sürpriz bir şekilde kapatılmıştı. The Walking Dead serisiyle büyük bir çıkış yakalayan stüdyo, kendine özgü sanat ve anlatı tarzıyla oyunseverlerin sempatisini kazanmıştı.

Geliştirici, ertesi yıl LCG Entertainment bünyesinde geri döndü ve yeniden yapılanma sürecine girdi. Umuyoruz ki, eski hikayelerin tadını veren yeni oyunlarla daha güçlü ilerlerler. Telltale, en son The Game Awards 2021’de The Expanse dizisinin oyun uyarlaması üzerinde çalıştığını duyurdu.

Geliştiriciler, The Games Awards sonrasında yayınladıkları bir blog yazısında The Wolf Among Us 2 üzerinde sıkı bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini açıklamıştı. Merakla beklenen devam oyunu hakkında daha fazlası duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.