İptal edilen açık dünya Power Rangers oyunundan konsept görselleri paylaşıldı

Bazen iptal edilen oyun projeleri, üzerinde emek veren insanların içinde kalıyor. Saban Brands’in eski Küresel Tüketici Ürünleri Direktörü Jason Bischoff, iptal edilen 2016 yapımı açık dünya Power Rangers oyunundan konsept görselleri yayınladı.

Project Nomad kod adlı kooperatif açık dünya macerası, geliştiriciler ve yayıncılar tarafından olumlu karşılandı. Ne yazık ki, Saban’ın iş yönündeki bir değişiklik, bütçe ve kaynak eksikliği ile birleştiğinde şirketin projeyi rafa kaldırmasına neden oldu. Bischoff, Twitter hesabından Batman: Arkham serisiyle benzerlik gösterdiğini öne sürdüğü Power Rangers oyunundan konsept görselleri paylaştı.

Bishop, paylaşımlarında Arkham tarzı AAA Power Rangers oyununun iptal edilme süreci hakkında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Serinin enerjisini, ekip çalışmasını ve tarihine yeni bir mercekten bakan iddialı, bir kooperatif açık dünya oyunu olmasını ummuştum. Temel olarak, ‘Arkham’ Rangers… veya duyurusundan 5 yıl önceki Gotham Knights. Eski dostları çağırarak görmek istediğimiz sahayı kurduk. Bu görsellerin asla nihai olması amaçlanmasa da, ilgi uyandıran bir şey üzerinde çalıştığımızı söyleyebilirim.

Ne yazık ki, o zamanlar stüdyoda çok fazla sirkülasyon oluyordu ve desteklenecek bir kapasite veya bütçe yoktu. Bununla birlikte, sahip olduğum şey, bağımsız olarak keşfetmek için paha biçilmez bir “lütuf”tu… ve keşfettim! Geliştiriciler/yayıncılarla yapılan ilk görüşmeler olumlu olsa da, sonuçta zaman + işimizdeki büyük değişimler, Project Nomad ile ilgili konuşmaların azalmasına neden oldu. Böyle şeyler hep olur! Endüstri, ‘olabilecek şeyler’ üzerine inşa edilmiştir.”

Bischoff, 2018 yılında Power Rangers markasının orijinal sahibi olan Saban Brands’ten Hasbro’ya transfer oldu ve 2019’dan beri Funko’da yönetmen olarak görev yapıyor. Şimdilerde hakları Hasbro‘ya ait olan seriyi canlandırabilecek bir Power Rangers oyunu göremediğimizi (Battle for the Grid gibi…) düşünürsek proje, konsept olarak umut vadedici görünüyor.

Factor 5’in de 2008 yılında iptal edilen bir Superman oyunu üzerinde çalıştığı yıllar sonra ortaya çıkmıştı. Blue Steel kod adlı oyun hakkındaki detaylara ve oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.