Keanu Reeves, Cyberpunk 2077’yi hiç oynamadığını söyledi

Keanu Reeves, Johnny Silverhand olarak rol aldığı Cyberpunk 2077’yi hiç oynamadığını açıkladı. Halbuki CD Projekt, daha önce ünlü aktörün oyunu severek oynadığını belirtmişti.

The Verge ile The Matrix Awakens için yapılan bir röportaj sırasında, Reeves’e oyunlarla arasının nasıl olduğu soruldu. Aktör, oyun oynamadığını söyledi. Konu Cyberpunk 2077’ye geldiğinde ise, “Hayır, yani gösteriler gördüm ama hiç oynamadım” dedi.

CD Projekt Başkanı ve Ortak CEO’su Adam Kiciński, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada, Reeves’in Cyberpunk 2077’yi oynadığını söylemişti. Kiciński açıkça, aktörün “oyunu oynadığını ve onu sevdiğini” belirtmişti. Başarılı oyuncu, Cyberpunk 2077 hikayesinin çoğunda ana karakterle birlikte olan Johnny Silverhand rolündeydi.

Keanu Reeves, oyunun tanıtımlarında önemli rol oynamıştı

Cyberpunk 2077, Keanu Reeves

Aslına bakılırsa Keanu Reeves’in oyunun tanıtımlarında birçok kez sahne alması, oyuncuların ilgisini çeken en önemli noktalardan biriydi. Cyberpunk 2077, kötü bir başlangıç yapmasına rağmen, CD Projekt RED’in The Witcher serisinden sonraki ilk projesi olması ve Reeves gibi büyük bir isme projede yer verilmesi nedeniyle büyük ilgi gördü.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürmeden önce PS4 ve Xbox One sürümlerinin iyi bir şekilde çalıştığını söylemiş ve yaşanan fiyaskonun ardından oyunun tamamlanmadığını itiraf etmişti. Bazı yatırımcılar, stüdyoyu yanıltıcı beyanı nedeniyle dava etti. Görünüşe göre Keanu Reeves de stüdyoyu bir kez daha yalancı çıkardı.

Stüdyo, Cyberpunk 2077 çıktıktan aylar sonra yayınladığı büyük düzelme yamalarıyla oyunu toparladı. Şu anda yeni nesil sürümlere ve vadedilen genişlemelere odaklanıyorlar. Oyunun Steam inceleme puanları yükselmeye başladı ve CD Projekt başkanı, oyundan umutlu olduğunu dile getirdi.

Keanu Reeves, şu sıralar geçtiğimiz günlerde erişime açılan The Matrix Awakens Unreal Engine 5 demosuyla gündemde. Teknoloji demosu, oyunların geleceği noktayı gösteren önemli bir adım olarak görülüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.