The Last of Us dizisinin 1. sezonu 10 bölüm olacak

HBO’nun heyecanla beklenen The Last of Us dizisinin çekimleri şu anda Kanada, Alberta’da devam ediyor. Projeyle ilgili gün geçtikçe daha fazla ayrıntı ortaya çıkarken, yazar Craig Mazin’den yeni bilgiler geldi. Scriptnotes podcast’inde konuşan Mazin, 1. sezonun 10 bölümden oluşacağını ve beş farklı yönetmeni olduğunu doğruladı.

Daha önce beğeni toplayan Chernobyl mini dizisinde de HBO ile çalışan olan Mazin, Collider’a verdiği röportajda The Last of Us’ın ilk üç-dört bölümün neredeyse bittiğini söyledi. The Last of Us dizisi için pilot bölüm çekilmeyecek ve doğrudan dizi doğrudan izleyicilerle buluşacak. Aynısı Çernobil için de geçerliydi ve Mazin, pilot bölümün bazı sorunları beraberinde getirdiğini belirtti. Yazara göre deneme bölümü çekilmesi durumunda dizi ekibinin aynı çizgide ilerlemek zorunda kalıyor ve diziyi yeniden düzenleyemiyor.

The Last of Us dizisinin bütçe konusunda sıkıntıları var

The Last of Us

Mazin, podcast’te The Last of Us’ın bütçe konusunda zorluklarla karşılaştığını söyledi. Ancak genel olarak, finansmanın gerektiği seviyede olduğuna inanıyor. Konuşmasında, “Mükemmel bir gösteri sunmak için bütçemiz var ve bu yüzden yapacağız” dedi. İlk sezonun açılış bölümünü Kantemir Balagov‘un yönettiğini biliyoruz. Ünlü yönetmenler Jasmila Zbanic ve Ali Abbasi de yönetmen kadrosuna katıldı. Diğer iki yönetmen daha sonra açıklanacak.

Orijinal The Last of Us oyununun yazarı ve yönetmeni Neil Druckmann, dizi kadrosunda yapımcı olarak alıyor. Dizide Pedro Pascal, Joel‘u; Bella Ramsey ise Ellie‘yi canlandırıyor. Ayrıca Diego Luna, Joel’un kardeşi Tommy‘yi; Merle Dandridge, Marlene karakterini oynuyor. Dandridge, The Last of Us’ta ve devam oyununda (flashback ile) Marlene’i seslendiren kişiydi. Son olarak Joel’un kızı Sarah’ı Nico Parker’ın canlandıracağı duyuruldu.

Sony, The Last of Us TV dizisine ek olarak, Tom Holland’ın başrolünde olduğu bir Uncharted filmi üzerinde de çalışıyor. Film, 18 Şubat 2022‘de vizyona girecek. PlayStation patronu Jim Ryan, bu iki Naughty Dog uyarlamasının PlayStation’ın medyaya yayılma çabalarının sadece başlangıcı olduğunu zaten belirtmişti. The Last of Us’ın yayın tarihi henüz açıklanmadı. Diğer yandan Mazin, yıldızlarla dolu Borderlands filmini ve yeni Karayip Korsanları filmini de yazıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.