Marvel’s Midnight Suns’tan ilk oynanış fragmanı geldi

XCOM geliştiricisi Firaxis, adlı Marvel evreninde geçen bir sonraki macera Marvel’s Midnight Suns üzerinde çalışıyor. Taktiksel RPG oyunu, ilk olarak Gamescom’da sinematik bir fragmanla gösterildi ve şimdi de ilk oynanış videosuyla karşımızda.

Marvel’s Midnight Suns, Marvel evreninin en güvenilir mistik isimlerini stratejik savaşlar için bir araya getiriyor. Firaxis, karakterlerin Dünya’nın en güçlü ölümlüleriyle ilişkiler kurabileceği taktiksel bir yaklaşıma gitti. Midnight Suns’ta iblislerin annesi Lilith‘in tehdit ettiği ve sona sürüklediği dünyada, Hunter adlı yeni bir Marvel kahramanı olarak oynayacağız.

Marvel’s Midnight Suns, daha güçlü bir fantezi yaklaşımı gerektiriyor. Oyun akıllıca hamleleri, süper kahraman yeteneğiyle ödüllendiren son derece özelleştirilebilir bir savaş sistemi sunacak. Her turda bir dizi yetenek kartı dağıtılacak ve böylece savaş alanında avantajları kullanarak taktiksel olarak kurulan takımlarla düşman kuvvetlerini hızla parçalayabileceksiniz.

Yetenekler, oyun devam ettikçe genişletilebilen ve yükseltilebilen kartlar olarak karşımıza çıkacak. Kartlar, rastgele bir seçimle savaşın başında dağıtılacak ve stratejik olarak kullanıldığında taktiksel seçenekler sunacak. Bu arada konumlar, Avengers Kulesi, Doctor Strange’in Sanctum Sanctorum evi, yeraltı Hydra mekanları ve bir cehennem boyutu da dahil olmak üzere ikonik Marvel ortamlarını içeriyor.

Marvel's Midnight Suns

Midnight Suns, çoğu birbiriyle aynı evrende yer almamış 12 oynanabilir kahramana sahip olacak. Her birinin hasar veren saldırılardan hayat kurtaran becerilere kadar kendine özgü yetenekleri var. Üç kahramanın yer aldığı herhangi bir takımla savaşa girebileceksiniz. Hunter, müttefiklerin yanında destek/şifacı tarzında bir oyuncu karakteri olarak yer alacak.

Taktik aksiyonun dışında, üssünüzü Hunter olarak keşfedebilecek ve oradaki çeşitli kahramanlarla bağlarınızı güçlendirebileceksiniz. Şimdiye kadar Dr. Strange, Magik, Iron Man, Wolverine, Ghost Rider (Robbie Reyes), Blade, Captain America, Nico Minoru ve Captain Marvel gibi karakterler gördük. Lilith’in insanları tek bir dokunuşla kendi tarafına çekebilecek yozlaştırıcı bir etkiye sahip olması, oyundaki birkaç tanıdık yüzün ölümcül rakipler olarak karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Marvel’s Midnight Suns, Mart 2022‘de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC, için piyasaya sürülecek. Oyunun ilk duyuru fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.