Sony, PS5 Pro’nun özelliklerini yayıncılarla paylaşmaya başladı – Rapor

Güvenilir bir kaynak, Sony Interactive Entertainment’ın yakın zamanda PS5 Pro konsolunun özelliklerini sektörde paylaşmaya başladığını öne sürüyor.

PlayStation sızıntılarıyla tanınan Sacred Symbols podcast’inin sunucusu Colin Moriarty’ye göre orta ölçekli bir üçüncü parti yayıncı, yakın zamanda yükseltilmiş donanım hakkında bir sunum aldı.

Moriarty, YouTube programının yakın tarihli bir bölümünde, yayıncıdaki bir kaynağın kendisine şirketin PS5 Pro’nun teknik özelliklerine sahip olduğunun açıkça söylediğini belirtti.

Ayrıca birinci parti ve ikinci parti geliştiricilerin donanımın ayrıntılarına halihazırda erişebildiği yönündeki raporları da doğruladı. Ancak geliştirici kitleri hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

PS5 Pro

PS5 Pro çok da uzak olmayabilir

Sızıntıların efendisi Tom Henderson, geçtiğimiz Aralık ayında geliştirici kitlerinin büyük üçüncü parti ortaklara ve yayıncılara gönderilmeye başladığını bildirmişti.

Son raporlara göre PS5 Pro, 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Genel kanı, konsolun Kasım ayında (tatil dönemi dolaylarında) çıkacağı yönünde. Ayrıca analistler, Sony’nin önümüzdeki yıl çıkması planlanan GTA 6’yı kaçırmayacağını öngörüyor.

Eğer PS5 Pro bu kadar yakınsa, konsol devinin tanıtımlara yakında başlaması muhtemel. En kötü ihtimalle yaz aylarına planlanan PlayStation Showcase tarzı büyük bir etkinlikle duyurulabilir.

Bu arada Nintendo’nun da bir sonraki Switch konsolunu bu yıl piyasaya sürmesi bekleniyordu. Ancak çıkış tarihinin 2025 yılının ilk çeyreğine ertelendiği bildiriliyor.

Görünüşe göre 2024-2025 sezonu konsol dünyasında büyük haberler göreceğiz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.