MyPlayStation özelliği, PlayStation web sitesinden kaldırıldı

PlayStation oyuncularının sosyal bilgilerini ve kupalarını web tarayıcısından görmelerini sağlayan MyPlayStation özelliği artık yok. Sony, temelde konsol oyuncularının sosyal merkezi olan MyPlayStation’ın web sürümünü resmen kapattı ve kullanıcılara PS App mobil uygulamasını kullanmalarını veya konsol aracılığıyla bilgilerine erişmelerini belirtiyor.

MyPlayStation, 2018 yılından itibaren PlayStation mağazasından ve ana sayfasından ayrı bir site olarak sunuluyordu. Oyuncular bu sayede arkadaşlarıyla etkileşime geçebiliyor ve kupalarını bilgisayarları üzerinden kontrol etme fırsatı sağlıyordu. Görünüşe göre Sony, MyPlayStation özelliğini daha fazla desteklemeye değer görmeyerek kaldırmaya karar verdi.

MyPlayStation yerine PS App ve konsollar kullanılacak

PlayStation App

Sony, PlayStation web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, “28 Haziran 2021 itibarıyla MyPlayStation adlı web özelliği artık desteklenmeyecektir. Oyun Kitaplığınız, Gruplarınız, Arkadaşlarınız, Kupalarınız ve Profil bilgilerinize PS4 ve PS5 konsolunuz veya PS App ile mobil cihazlar üzerinden erişmeye devam edebilirsiniz. Profil ve Oyun Kitaplığı bilgilerine web üzerinde profil menüsü açılır listesinden ulaşılabilecektir” ifadelerine yer verdi.

Özetlemek gerekirse artık Kupalar, Arkadaşlar, Gruplar ve mesajlaşma işlevlerine yalnızca mobil uygulama veya PlayStation konsolunuz aracılığıyla erişilebileceksiniz. Yine de PlayStation web sitesinden temel profil bilgilerinize ve oyun kitaplığınıza erişebilirsiniz. Sony, MyPlayStation web sitesini kapatmanın yanı sıra PlayStation Vita‘nın mesajlaşma hizmetini de kapatmaya başladı. Oyuncular artık Vita konsollarından arkadaşlarına mesaj gönderip alamayacak.

Sony, PS5 ile birlikte geçmişe sünger çekerek eski hizmetleri hızla sonlandırmaya başladı. Ancak yakın zamanda oyuncuların tepkisi sayesinde PS3 ve PS Vita mağazalarının kapatılması önlenmişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.