WitcherCon’da yeni The Witcher oyunu duyurulmayacak

CD Projekt RED şu anda The Witcher 3’ün geliştirilmiş yeni nesil sürümü üzerinde çalışıyor. Diğer yandan oyuncuların uzun zamandır serinin bir sonraki oyunu için beklentileri yüksek. Ancak stüdyo, hayranlara gelecek ay gerçekleşecek olan WitcherCon’da yeni The Witcher oyunu beklememelerini söyledi.

Geliştirici, 9 Temmuz’da yayın devi Netflix ile iş birliği ile The Witcher serisini kutlamak için küresel bir dijital etkinliğe ev sahipliği yapacak. WitcherCon hem Netflix hem de CD Projekt RED’in YouTube ve Twitch kanallarında canlı yayınlanacak. Etkinlik boyunca, Netflix dizisinden sahne arkası görüntülerin yanı sıra The Witcher oyunlarına, anime filmine ve daha fazlasına derin bir bakış sunulacak.

CD Projekt RED ve Netflix, WitcherCon planlarını açıkladı:

  • The Witcher’ı oyun içinde ve ekranda hayata geçiren kişilere ışık tutan çeşitli eğlenceli ve etkileşimli paneller.
  • The Witcher dizisinden son dakika haberleri, özel perde arkası ve daha önce hiç görülmemiş açıklamalar.
  • Intimate, yakında çıkacak olan mobil oyun The Witcher: Monster Slayer, çizgi romanlar, hayran ürünleri ve Netflix’in canlı aksiyon dizisi The Witcher’a özel ürünler ve anime filmi Nightmare of the Wolf dahil olmak üzere CD PROJEKT RED’in oyunlarının arkasındaki yaratıcılığı ve prodüksiyonu inceliyor.
  • Kıtanın irfanına, efsanelerine, canavarlarına ve kökenlerine dair uzman keşifleri.

Hayranlar serinin bir sonraki oyununa uzunca bir süre kavuşamayacak gibi görünüyor. CD Projekt RED, aksiyon RPG oyunu Cyberpunk 2077‘de daha yapılacak çok işi olduğunu ve gelecekteki AAA projelerine en az 2022 yılına kadar başlayamayacaklarını belirtti. Cyberpunk 2077, hafta başında PlayStation Store’a geri dönmüştü. Ancak Sony, standart PS4 konsolunda problemlerin devam ettiğini belirtmişti. Konsol devi, daha iyi bir deneyim için oyunu PS4 Pro veya PS5’te oynamanızı öneriyor. Büyük beklentilerle piyasaya sürülen oyun, yayınlanan büyük güncellemelere rağmen hatalar ve performans sorunlarıyla boğuşuyor.

Netflix ve CD Projekt RED tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, “WitcherCon, The Witcher serisinin hayranları için oyunların ve TV dizilerinin dünyalarını bir araya getiren destansı bir etkinliktir” ifadelerine yer verildi. Etkinliğin detaylı programı henüz açıklanmadı. WitcherCon etkinliğinin resmi sitesini buradan takip edebilirsiniz. Canlı yayın ve öncesinde gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.