Nintendo, Wii U için onarım desteğini sona erdirdi

Nintendo, parça eksikliğini gerekçe göstererek eski konsollarından Wii U için onarım destek programını sonlandırdığını duyurdu.

Şirketin cihazlarını satışa sunduktan sonra sağladığı uzun süreli tamir desteği, kullanıcıların konsollarını resmi parçalarla onarım veya değişim imkanından yararlanmalarına olanak sağlıyor.

Nintendo geçen yıl Wii U’nun yedek parça stoğunun tükenmesiyle birlikte servis hizmetinin de sona ereceğini duyurmuştu. Sonunda beklenen gün geldi.

Nintendo, Wii U

Wii U, 2012 yılında piyasaya sürüldü ve yaklaşık 13.5 milyon adet satabildi. Nintendo’nun sadece el konsollarına yönelmesi gerektiğini gösteren bir satış performansı…

Wii U, yalnızca sorunlara yatkın olmakla kalmayıp aynı zamanda ayrı olarak satılmayan bir kontrol cihazına sahipti. Stokların zaman geçtikçe azalması kontrol cihazına erişimi de zorlaştırdı.

Konsolun çevrimiçi oyun desteği de bu yılın başlarında kapandı. Nintendo, eShop erişimini Mart 2023’te zaten kaldırmıştı. Hatta bu yüzden platforma sadece dijital olarak çıkan yüzlerce oyun yok olmuştu.

Şirket bunun yalnızca oyun içi çevrimiçi işlevsellikle ilgili olduğunu, yani güncelleme verilerini, DLC’leri ve eShop’lardan satın alınan oyunları indirmenin hâlâ mümkün olacağını vurgulamıştı.

Konsol devinin şu anda Nintendo Switch 2 üzerinde çalıştığını biliyoruz. Mevcut Switch’in halefi olarak tanımlanan yeni el konsolunun Nisan 2025’e kadar duyurulması planlanıyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Aramızda daha önce Wii U kullanmış olanlar var mı? Cihaz hakkındaki izleniminizi yorumlarda veya sosyal medya hesaplarımızda yazabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.