Gran Turismo 7’nin PS5 özelliklerini detaylandıran yeni bir video yayınlandı

Gran Turismo serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, Gran Turismo 7 için yayınlanan yeni bir kamera arkası videosunda, oyunun PS5 ve DualSense özelliklerini detaylandırdı. Ayrıca oyunun yeni nesil konsoldaki ray tracing (ışın izleme) desteğine de değindi.

Yamauchi’ye göre, DualSense kontrol cihazının yeni uyarlanabilir tetikleri ve dokunsal geri bildirim özelliği, grafiksel yeniliklerle birleştiğinde Gran Turismo 7’nin geçmiş oyunlardan daha gerçekçi hissettirmesine yardımcı olacak. Ayrıca oyunun Manzaralar özelliği, ışın izlemeyi destekleyecek.

Gran Turismo 7, gerçekçi frenleme fiziğini için tetik düğmelerine direnç uygulayacak. Ancak bir noktada frenler kilitlenecek ve direnç ortadan kalkacak. Aslında oyun, gerçek hayattaki frenleme sistemlerini (ABS’li araçlarda görünmese de) taklit edecek. Elbette bu özellikler, GT7’nin PS4 sürümlerinde görünmeyecek.

Yamauchi, Manzaralar fotoğraf modunun ışın izlemeyi destekleyeceğini de belirtiyor. Oyunda yer alacak 400’den fazla klasik ve modern otomobil, eski CGI görüntülerin yerine fotorealistik görsellerle karşımıza çıkacak. Ayrıca videoda ışın izlemenin 4K 60 FPS desteği ve HDR özellikleriyle birlikte yeni oyunun eskisinden daha gerçekçi görünmesini sağlayacağı da belirtiliyor.

Gran Turismo 7, serinin e-spor tarafına odaklanmak yerine geçmiş, şimdi ve geleceğin bir kombinasyonu olarak gelecek. Yenilikler aslında klasik Gran Turismo oyunlarının köklerine daha büyük bir dönüşün bir parçası olacak. Porsche’nin serinin yeni oyununa özel olarak tasarladığı Porsche Vision Gran Turismo konsept otomobilini merak ediyorsanız, buradan görebilirsiniz.

PlayStation’a özel yeni nesil yarış oyunu Gran Turismo 7, PS4 ve PS5 için 4 Mart 2022‘de piyasaya sürülecek. Son olarak oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.