Overwatch 2, 2023 yılına kadar gelmeyebilir

Overwatch 2 için işler pek iyi gitmiyor gibi görünüyor. Gelen yeni bir rapora göre, devam oyununun gelişimi beklenenden daha uzun sürüyor ve 2022 yılında piyasaya sürülmesi artık olası görünmüyor.

Activision Blizzard, taciz ve ayrımcılık davasının ardından zor günler geçiriyor. Oyun devinin en popüler espor etkinliklerinden birine sahip olan Overwatch League, suçlamaların ardından Coca-Cola, Kellogg, State Farm ve T-Mobile çok sayıda sponsorunu kaybetmişti. Şirketin ve çalışanlarının üzerindeki kara bulutlar, Overwatch 2 ve diğer projelere de yansıyabilir.

Overwatch 2 gecikirse ilk oyun uzun bir süre güncellenmeyecek

Güvenilir Overwatch sızıntılarıyla bilinen Twitter hesabı Metro, “OW2 ile ilgili olarak kaynağıma yakın birden fazla kişiden geliştirmenin beklenenden daha uzun sürdüğünü duydum. Aldığım bilgilere göre 2022’de çıkması artık olası görünmüyor. Umarım bu yanlıştır ve yanıldığım kanıtlanır. Bununla birlikte, doğru olduğu ortaya çıkarsa, RIP OW, oyunun büyük güncellemeler olmadan bir buçuk yıl daha hayatta kalması mümkün değil.” paylaşımını yaptı.

Blizzard, devam oyununa odaklanmak için ilk oyun için büyük güncellemeleri durdurdu. Bu, oyunun Overwatch 2 gelene kadar yaklaşık bir buçuk yıl boyunca herhangi bir büyük güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Blizzard, Overwatch 2’nin çıkış tarihini açıklamadı ve iddialar doğruysa devam oyununu 2023 yılına kadar göremeyeceğiz.

Overwatch 2, ilk olarak 2019’da duyuruldu ve oyunseverler, kahraman odaklı birinci şahıs nişancı oyununun bir sonraki evrimini yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Gelecek haber ve duyuruları paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.