Pocketpair, Palworld’ü daha fazla platforma getirmek için görüşmelerde bulunuyor

Palworld bu yıla damga vuran oyunlardan biri oldu. Geliştirici Pocketpair, oyunu daha fazla platforma taşıyarak başarısını katlamak istiyor.

Pokemon tarzı hayatta kalma oyunu Ocak ayında Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için erken erişimle çıktı. Şimdilik konsolda Xbox’a özel olan oyun, yeni kitlelere açılmaya hazırlanıyor.

Bloomberg‘e konuşan Pocketpair’in kurucusu ve Palworld’ün yaratıcısı Takuro Mizobe, oyunu daha fazla platforma getirmek için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

Stüdyo daha önce oyunu Xbox konsoluna özel tutma niyetinde olmadığını ima etmişti. Belki de tam sürümde PlayStation ve/veya Nintendo konsollarına geldiğini söyledi.

Palworld, Pocketpair

Pocketpair, Palworld tarzı oyunlarla devam etmek istiyor

Pocketpair’in ölçeğini korumasını ve Palworld gibi küçük oyunlar yapmaya devam etmesini istediğini belirten Mizobe, “Büyük bütçeli AAA oyunlar bize göre değil” dedi.

Ayrıca potansiyel ortaklıklara ve satın almalara açık olduklarını ortaya koyan geliştirici, buna rağmen stüdyonun Microsoft ile herhangi bir görüşme yapmadığını öne sürdü.

Palworld, PlayStation Indies başkanı Shuhei Yoshida’nın dikkatini çekmeyi başarmıştı. Hayranların duyduğu isteğin farkında olan Yoshida, oyunu PlayStation’ın iş ortağı geliştirme yöneticisi Jingwen Zhu’nun dikkatine sunmuştu.

Palworld

Sony ve Pocketpair’in iletişimde olmadığı bilinmiyor ancak Mizobe’nin olumlu yaklaşımına bakılırsa, oyunun en azından PS5’e gelmesi muhtemel görünüyor. Hatta Nintendo Switch sürümü de görebiliriz.

Pokemon’a benzerliğiyle ilgi odağı olan Palworld, ilk 24 saatte 2 milyon kopya sattı ve ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaştı. Oyuncu sayısındaki hızlı yükselişte oyunun Xbox Game Pass’te olmasının payı büyük.

Pocketpair, yeni platformlara açılma planı hakkında daha fazlasını paylaşırsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.