Physint, Hideo Kojima’nın Metal Gear isteklerine yanıtı olacak

Hideo Kojima, Sony ile Physint adlı bir aksiyon casusluk oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geliştirici, oyunun arkasındaki motivasyon kaynağını açıkladı.

Kojima, Physint’in hayranların yeni bir Metal Gear oyununa yönelik isteklerinin bir sonucu olduğunu söyledi. Bir hastalık krizi, onun önceliklerini değiştirmesine ve bir aksiyon casusluk oyunu da yapmasına neden oldu.

Başarılı yönetmen, HideoTube‘un son bölümünde, bağımsız bir geliştirici olarak kendi IP’siyle yeni bir şeyler yapmak istediğini belirtti. Bunun sonucunda Death Stranding ve yakında çıkacak olan Death Stranding 2 On The Beach ortaya çıktı.

Metal Gear Solid 3, Snake Eater, remake

Kojima, geçen sekiz yıl boyunca yeni bir Metal Gear oyunu için hâlâ talepler aldığını ancak 2020’de hastalanıp ameliyat geçirdikten sonra önceliklerinin değiştiğini belirtiyor:

“Öncelikle bağımsız olduğum için kendi IP’mle yeni bir şey yapmak istedim. Kendime meydan okumak için ilk olarak Death Stranding’i yaptım. Daha sonra bir seri oluşturmak için Death Stranding 2’yi yaptım. Daha da yeni bir şey yapmak istedim ve OD üzerinde çalışmaya başladım. Ve o zamandan bu yana pek çok yeni fikir ortaya çıktı. Ancak son sekiz yıldır, her gün sosyal medyada, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılardan insanlar benden yeni bir Metal Gear yaratmamı ve buna benzer şeyleri istiyorlar.

Ardından 2020’de hastalandım. Pandemi sırasında da hastaydım ve tüm bu süreçte yalnızdım. Ameliyat bile oldum. Ben de, ‘Artık yapamam’ diye düşündüm. Olabilecek en kötü durumdaydım ve oyun yapmaya geri dönemeyeceğimi hissettim. Ben de bir vasiyetname yazdım. O anda insanların ölebileceğini fark ettim. Ama geçen yıl 60 yaşına girdim. On yıl sonra 70 yaşına gireceğim. Umarım hiçbir zaman emekli olmam. Bunu söyledikten sonra kullanıcılar bu kadar çok istiyorsa önceliklerimi biraz değiştirmem gerektiğini düşündüm. Hâlâ yeni şeyler yapmak istiyorum ama aksiyonlu bir casusluk oyunu yapmaya karar verdim.”

Hideo Kojima, PlayStation, Physint, Columbia Pictures

Physint hem bir oyun hem de bir film olacak

Physint, bir oyun olmanın ötesinde bir film tadında karşımıza çıkacak. Böylece anneniz içeri girip sizi bu oyunu oynarken görürse film izlediğinizi düşünecek.

State of Play’de paylaşılan duyuru videosundaki Columbia Pictures vurgusu da bunu destekliyor. Görünüşe göre oyun dünyasının dahi adamı, yeni şeyler denemekten asla vazgeçmeyecek.

Physint, Kojima Productions’ın üzerinde çalıştığı tek oyun değil. Stüdyo, Xbox iş birliğiyle OD (Overdose) adlı bir korku oyunu da geliştiriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.