Eski Assassin’s Creed Valhalla yönetmeni artık Dead Space Remake üzerinde çalışıyor

Eski Assassin’s Creed Valhalla oyun yönetmeni Eric Baptizat, Ubisoft’ta geçirdiği 16 yılın ardından EA tarafına geçti. Tecrübeli isim, EA Motive’in heyecanla beklenen Dead Space Remake projesini yönetiyor.

Haziran ayında, Baptizat’ın LinkedIn profilinde, o sıralar duyurulmamış olan bir oyun üzerinde çalışmak için Electronic Arts’ın Motive stüdyosuna katıldığını ortaya koyan bir güncelleme gördü. Baptizat, Valhalla’nın yanı sıra Black Flag ve Origins gibi hit Assassin’s Creed oyunlarının arkasındaki isimdi ve Ubisoft’tan ayrılması önemli bir gelişmeydi.

Ubisoft’un tecrübeli isimleri Dead Space Remake’e geçti

Baptizat, EA Motive’deki yeni rolünü açıklamak için yakın zamanda LinkedIn profilini tekrar güncelledi. Üstelik Dead Space Remake üzerinde çalışan tek Ubisoft geliştiricisi o değil. Ubisoft’ta 15 yıl çalıştıktan sonra EA’e katılan çalışan Roman Campos-Oriola oyunun yaratıcı yönetmeni oldu. Campos-Oriola daha önce For Honor’da yaratıcı yönetmen olarak rol aldı ve Ocak-Ekim 2020 arasında, 10 ay boyunca Ubisoft Montreal ile henüz açıklanmayan bir projede çalıştı.

Electronic Arts, geçtiğimiz ay düzenlediği EA Play Live etkinliği sırasında Dead Space Rekame’i teaser eşliğinde duyurdu. Böylece aylardır süregelen söylentiler, resmi duyuruyla birlikte son buldu. Roman Campos-Oriola, oyunun hikayesinin orijinal oyunu temel alacağını ve geçmişteki hatalardan ders alarak remake’te mikro ödemelere yer vermeyeceklerini açıkladı. Ayrıca yeni nesil konsollarda SSD sayesinde yükleme ekranlarının neredeyse ortadan kalkacağını öne sürdü.

Dead Space Remake için çıkış tarihi açıklanmasa da, oyunun konsolda sadece PS5 ve Xbox Series X/S’e geleceği biliniyor. Oyunun teaser videosunu buradan izleyebilirsiniz. Hayatta kalma korku oyunu için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.