PlayStation State of Play önümüzdeki ay geri dönebilir

PlayStation State of Play, PS4 ve PS5 oyuncularının en çok beklediği etkinlikler arasında yer alıyor. Yeni oyun ve kimi zaman donanım duyurularına yer verilen etkinliğin bir sonraki bölümünün Şubat 2022’de gerçekleşeceği öne sürülüyor.

Oyun sektörünün güvenilir isimlerinden, Tom Henderson bir sonraki PlayStation etkinliğinin önümüzdeki ay gerçekleşeceğini iddia ediyor. Sızıntılar konusunda harika bir geçmişe sahip olan Henderson, Sony’nin PS4 ve PS5 için bir State of Play yayını planladığını duyduğunu öne sürdü.

Henderson, yeni State of Play’in potansiyel olarak büyük bir etkinlik olabileceğini iddia ediyor. Oyunlara dair herhangi bir tahmin yapılmasa da, Horizon Forbidden West ve Elden Ring gibi oyunlar, Şubat ayındaki lansmanlarından önce sahne alabilir. Henderson’ın iddiası, Twitter kullanıcısı AccountNGT tarafından da desteklendi. Ancak, AccountNGT daha sonra paylaşımlarını kaldırdı.

PlayStation State of Play etkinliği muhtemelen yine PS4 ve PS5 oyunlarına odaklanacak gibi görünüyor. Sony, geçtiğimiz günlerde PS5 için geliştirilen PSVR 2 gözlüğünün özelliklerini açığa çıkarsa da, cihazın tasarımını sergilemedi. Yeni nesil VR duyurusu heyecan verici olsa da, devamını bir süre daha göremeyebiliriz.

Sony, bir sonraki State of Play canlı yayınının tarihini açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Canlı yayının sadece Horizon Forbidden West’e odaklanacağına dair söylentiler ortaya çıksa da, Henderson bunu henüz onaylamadı. Aloy’un yeni macerasının PlayStation oyuncularının en çok beklediği oyunlar arasında bulunması bu ihtimali destekliyor. Yine de net bir şey söylemek zor.

State of Play sonrasındaki tüm öne çıkan haberleri bizimle takip edebilirsiniz. Geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen önceki canlı yayın, Little Devil Inside, King of Fighters 15, First Class Trouble, Five Nights at Freddy’s: Security Breach ve diğer birkaç oyuna odaklanmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.