İddia: Playstation Studios, Metal Gear Solid 5 ve Splinter Cell tarzı bir oyun üzerinde çalışıyor

PlayStation Studios bünyesinde geliştirilmekte yeni bir oyun hakkında bir söylentiler yayılmaya başladı. Henüz duyurulmadığı bildirilen oyunun, Metal Gear Solid 5 ve Splinter Cell tarzı, açık dünya bir aksiyon gizlilik oyunu olduğu iddia ediliyor.

PlayStation sızıntıları aktaran Twitter hesabı Tidux tarafından ortaya atılan rapor, daha önce Sony etkinliklerini doğru bir şekilde bildiren analist Roberto Serrano tarafından da desteklendi. PlayStation’a özel olacağı öne sürülen oyunun Sony tarafından düzenlenen bir etkinlikle duyurulması olası görülüyor.

PlayStation State of Play, Şubat ayının başında dönebilir

State of Play, PlayStation

Bir sonraki PlayStation State of Play canlı yayınının Şubat ayının başlarında gerçekleşeceği konuşuluyor. Öte yandan Tidux, söz konusu etkinliğin sadece Horizon Forbidden West‘e odaklanacağını iddia ediyor. Horizon’un devam oyunu, 18 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Tidux, oyunun tanıtımını “mahvetmek istemediğini” belirterek daha fazla ayrıntı açıklamayacağını söyledi. Şimdiye kadar oyunu, MGS 5’in Splinter Cell ile buluştuğu özel bir açık dünya aksiyon oyunu olarak tanımladı. Oyuncular, göreve istediği gibi gizlilikle veya yoğun çatışmaları göze alarak yaklaşabilecek.

Kaynaklar her ne kadar daha önce sağlam olduklarını ispatlasa da, şimdilik bu bilgileri söylenti olarak almakta fayda var. PlayStation’ın gizemli oyunu hakkında daha fazla detay veya resmi açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Bu arada PlayStation Turnuvaları, 2022’de yayınlanacak bir sistem güncellemesiyle PS5’e gelecek. Böylece espor heyecanı yeni nesil konsollara taşınmış olacak. Detaylar buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.