Private Division, OlliOlli World’ün geliştiricisi Roll7’yi satın aldı

Take-Two Interactive’in yayıncı markalarından biri olan Private Division, OlliOlli World‘ün geliştiricisi Roll7’yi satın aldı. Private Division, Roll7’nin yeni oyununu yayınlayacaktı ve iki şirket birbirini yakından tanıyordu. Böylece yayıncı ilk stüdyosunu bünyesine katmış oldu.

Bağımsız oyun geliştiricisi Roll7, 2008 yılında Simon Bennett, John Ribbins ve Tom Hegarty tarafından kuruldu. Stüdyo, ilk yıllarında dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan 7-13 yaş arası çocuklarda davranışları geliştirmeye yardımcı olan Focus Pocus adlı bir oyun da dahil olmak üzere çeşitli mobil ve PC oyunları yaptı.

Ardından 2013’te platform tabanlı kaykay oyunu OlliOlli ile yükseliş yakaladı. İki yıl sonra devam oyunu OlliOlli 2: Welcome to Olliwood piyasaya sürüldü. Geliştiricinin diğer çalışmaları arasında platform nişancı oyunu Not a Hero ve çok oyunculu savaş arenası oyunu Laser League de var.

OlliOlli World, 2022’nin ilk çeyreğinde gelecek

OlliOlli World, kaykay oyunu

Roll7, Ocak ve Mart 2022 arasında piyasaya sürülecek olan OlliOlli World ile popüler kaykay serisine farklı bir bakış açısıyla geri dönecek. Private Division, yeni çizgi film benzeri grafikleri, karakter özelleştirmesi, yeni hareketlere ve geliştirilmiş oynanışa sahip olan oyunu yayınlayacak.

Roll7’nin kurucularından Bennett, anlaşmanın ardından şunları söyledi:

“Private Division, OlliOlli World için inanılmaz bir yayıncılık ortağı oldu ve onların bir parçası olarak bir stüdyo olarak büyümeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Private Division, OlliOlli World’te yaratıcılığımız ve kapsamımız konusunda çıtayı yükseltmek için harika ekibimize güç verdi. Şirkete katılmak, büyümeye devam etmek ve önde gelen bir küresel bir oyun geliştiricisi olma hedefimizi gerçekleştirmeye yönelik görüşlerimizi belirlemek için bizi harika bir konuma getiriyor.”

Private Division başkan yardımcısı ve müdürü Michael Worosz, stüdyoyu överek benzer açıklamalarda bulundu:

“Roll7’yi Private Division ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz. Aksiyon sporları konusunda tutkulu bir ekip olarak, Roll7’nin oyunlarda rekabet heyecanını ilham verici fikirlerle nasıl birleştirdiğini görmek dikkat çekici ve bu fenomeni, kış aylarında OlliOlli World’ü piyasaya sürerek dünyaya göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

OlliOlli World, Mart 2022’den önce PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC ve Switch’e gelecek. Oyun, PS5‘te yüksek çözünürlükte akıcı bir deneyimle 4K 120 FPS oynanabilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.