PlayStation yeni stüdyolar satın alma fikrine açık: Sony’nin durmaya niyeti yok

PlayStation Studios, yeni stüdyoları bünyesine katarak dolu dizgin ilerliyor. Sony, en son PS5’e özel Demon’s Souls’un geliştiricisi Bluepoint Games’i de satın aldığını duyurdu. Ancak konsol devi duracak gibi görünmüyor.

PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, Bluepoint’in kendilerine katılan son stüdyo olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtti. Ancak geliştiricilerin yalnızca “önce kalite” mantalitesini paylaşmaları ve iş birliğine yatkın olmaları halinde PlayStation Studios ailesine kabul edileceğini öne sürdü.

PlayStation toplam stüdyo sayısını 16’ya çıkardı

PlayStation Studios, Sony

Bluepoint Games, PlayStation Studios’a katılan en yeni ekip oldu. Sony, son birkaç ay içinde Housemarque, Nixxes Software ve Firesprite’ı da satın almıştı. Ayrıca Firesprite, geçtiğimiz gün Fabrik Games‘i satın aldığını duyurdu. Beş yeni stüdyo, PlayStation Studios ailesine yaklaşık 500 çalışan ekledi.

Sony, PlayStation’a özel oyun kataloğunu genişletmek için çarpıcı hamleler yapmaya devam ediyor ve durmaya niyeti yok. Hulst, IGN’e yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Her zaman yeni ilişkiler kurmaya veya insanları kendi bünyemize dahil etmeye açığız, ancak yalnızca ‘önce kalite’ anlayışına ve doğru türde yenilikçi içeriğe, yeni deneyimlere, çeşitli deneyimlere bağlı kalırsak. Çünkü tüm bu ekipler çok şey paylaşıyorlar ama aynı zamanda birbirlerinden çok farklılar ve bu benim gerçekten hoşuma giden şey. Bence PlayStation topluluğu, PlayStation hayranları, PlayStation Studios’tan çıkan çeşitliliği bol oyunları hak ediyor.”

Sony, Bluepoint ile birlikte toplamda 16 stüdyoya ulaştı. Konsol devi, tüm geliştiricilerden iş birlikçi bir zihniyete sahip olmalarını ve kaliteye odaklanmalarını istiyor. Hulst, oluşumlarını benzersiz şekilde farklı yaratıcılara sahip olan, gerçek anlamda küresel bir şirket olarak tanımlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.