Capcom, Pragmata’nın 2023 yılına ertelendiğini duyurdu

Gizemli bilim kurgu aksiyon oyunu Pragmata, 2023 yılına ertelendi. Sony, Ocak ayındaki CES 2021 sunumu sırasında oyunun gecikeceği ortaya çıkmıştı. Capcom da aylar sonra oyunun ertelendiğini resmi olarak doğruladı.

Capcom, ekibin Pragmata üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını ancak oyunun unutulmaz bir macera olmasını sağlamak için çıkış tarihini 2023’e ertelemeye karar verdiğini açıkladı. Şirket, erteleme haberini önceki tanıtımlarda gördüğümüz küçük kızın yer aldığı kısa bir video eşliğinde paylaştı.

Capcom, yatırımcılara son mali raporunda Pragmata’nın gelişiminin sürekli olarak ilerleme kaydettiğini açıklamıştı. Ayrıca proje üzerinde çalışmak üzere genç yetenekleri işe aldığını belirtmişti. Şirkete göre, genç çalışanlara yeni IP’ler ve popüler seriler üzerinde uygulamalı olarak bilgi ve beceri edinme şansı veriliyor.

İlk kez geçtiğimiz yılki PS5 etkinliğinde duyurulan Pragmata hakkında çok fazla detay gelmedi. Fragmanlarda bir astronot, küçük bir kız ve holografik bir kedi yer alıyordu. Ayrıca dünyanın felakete sürüklendiği ve astronot ile kızın başka bir gezegene gittiği sahneler vardı.

Pragmata, 2023 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. PlayStation sayfasında, oyunun derin bir hikâye ve ortam sunacağı ve yeni nesil konsolun özelliklerinden tam olarak yararlanacağı belirtiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.