PS Remote Play uygulamasına Android 12 için DualSense desteği geldi

PS Remote Play (Uzaktan Oynatma) uygulamasına sonunda Android 12 için DualSense desteği geldi. PS5 kontrol cihazı, yaklaşık 6 ay önce iOS uygulamasında destelenmeye başlamıştı.

PS Remote Play uygulamasına gelen yeni güncelleme ayrıca mobil cihazları Android’in en yeni sürümünde olan kullanıcılar için PS4’ün DualShock 4 kontrol cihazının uyumluluğuna da iyileştirmeler getirdi.

PS Remote Play, PS4 ve PS5 oyuncularının bir mobil cihaz veya PC aracılığıyla uzaktan kullanabilmelerini ve oyun oynayabilmelerini sağlıyor. Yeni güncelleme, uygulamaya DualShock 4’ün dokunmatik yüzeyi, hareket sensörü, titreşim ve pil göstergesi için destek de ekledi.

PS4 kontrol cihazı, uygulamanın Android 10 ve 11 sürümleriyle hâlâ uyumlu olsa da, yeni özellikleri yalnızca Android 12 sürümü içeriyor. Android 12, yaklaşık bir ay önce dağıtılmaya başladı ve çeşitli mobil cihazlara kademeli olarak sunuluyor.

DualSense kontrol cihazı, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler gibi yenilikçi özelliklerle geldi. Yeni nesil oyun kolu, PS5’in sürükleyici oyun deneyimini dokunsal özelliklerle daha da ileri taşıyor. Öyle ki, Microsoft bile bu özellikleri kendi Xbox oyun kumandasına taşıma ihtimalini değerlendiriyor.

PS Remote Play’e yapılan bir önceki güncelleme, mobil veri bağlantısı üzerinden oyun oynama özelliği getirmişti. Android kullanıcıları, artık daha fazla bağlantı ve kontrol cihazı seçeneğine sahip.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.