Eski Guerrilla geliştiricisi: PSVR 2’ye özel Horizon Call of the Mountain, VR’da devrim olacak

Sony, geçtiğimiz günlerde PSVR 2 gözlüğünün özelliklerini açıklamasıyla birlikte Horizon Call of the Mountain adlı yeni nesil VR oyununu duyurdu. Eski Guerrilla Games geliştiricisi Chris James, PSVR 2’ye özel deneyimin sanal gerçeklikte AAA kalitesini yeniden tanımlayacağını öne sürdü.

James, Horizon evreninde geçen VR oyunu üzerinde çalışmamış olsa da, daha önce Horizon Forbidden West‘te kıdemli dünya tasarımcısı olarak görev yapmıştı. Bu nedenle proje hakkında PSVR 2 oyununu “muhteşem” olarak nitelendirebilecek kadar bilgi sahibi olabilir.

Geliştirici ayrıca stüdyonun Horizon Call of the Mountain üzerinde bir süredir çalıştığını doğruladı. Böylece daha önce Guerrilla’nın Firesprite ile birlikte Horizon VR oyunu üzerinde çalıştığına dair ortaya atılan söylentiler doğrulanmış oldu.

Horizon Call of the Mountain, Half-Life: Alyx’in PC VR’da yaptığını, hatta daha fazlasını PS5 ve PSVR 2 için yapacaktır. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, CES 2022 konuşmasında, teknoloji ve yeniliği zorlayan oyun deneyimleri ile birlikte PSVR 2’de sınıfının en iyisi görseller vaat etti.

Oyunun çarpıcı görselleri ve yeni PSVR 2 kontrol cihazları, makinelerin ele geçirdiği dünyaya yeni bir anlam katacak. Ayrıca yeni hikaye, tamamen yeni bir karakterin gözünden anlatılacak. Ancak yol boyunca Aloy dahil olmak üzere seriden tanıdık kahramanlar ve yeni karakterlerle tanışacağız.

Sony, PSVR 2 için herhangi bir fiyat açıklamasa da, neler sunacağını açığa çıkardı. Yeni nesil sanal gerçeklik deneyimi, 4K HDR, 110 derecelik görüş alanı ve foveated render gibi özelliklerin yanı sıra DualSense’ten ilham alan ‘Sense’ kontrol cihazlarıyla gelecek. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.