Red Dead Redemption, GTA+ abonelerine ücretsiz oldu

GTA+ abonesi olan PS5 veya Xbox Series X/S oyuncuları artık Red Dead Redemption remaster sürümünü ücretsiz olarak oynayabilirler.

Rockstar’ın GTA+ üyeliğinin avantajlarından biri, ücretsiz bir oyun kataloğuna erişim sağlaması. 2010 yapımı vahşi batı temalı aksiyon oyununun yenilenen sürümü artık hizmete dahil edildi.

Aboneler, Red Dead Redemption’ın yanı sıra Undead Nightmare genişlemesine de erişebiliyor. Yapmaları gereken tek şey, kullandıkları konsol hesabıyla oturum açıp mağazadan oyunu indirmek.

GTA Online, GTA Plus

Ayrıca GTA: The Trilogy – Definitive Edition, GTA: Chinatown Wars ve GTA: Liberty City Stories’e de erişebiliyorlar. Oyunlar, üyelik aktif olduğu sürece veya katalogdan çıkana kadar oynanabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra aboneler, doğrudan oyun satın alımlarda yüzde 20 indirim elde ediyorlar. GTA+ üyeliği, PlayStation Store‘da aylık 72 liraya satılıyor.

Aslına bakılırsa Rockstar, abonelik planında PS Plus gibi hizmetlerden farklı bir yaklaşıma sahip. Oyun kütüphanesi kısır olsa da, her ay hediye GTA$ ve benzeri ödül ve avantajlar sağlıyor.

Red Dead Redemption, GTA+, GTA Plus

Red Dead Redemption Remastered eleştirilerle karşılanmıştı

Red Dead Redemption geçen yıl PS4 ve Switch’e taşındı. PS4 sürümü, 30 fps’nin üzerine çıkmaması nedeniyle eleştiriliyordu ancak kısa süre sonra PS5’te 60 fps güncellemesi geldi.

Ayrıca oyunun 899 TL’den piyasaya sürülmesi tepki toplayan bir diğer nokta olmuştu. Şu anda oyun PlayStation Store‘da 1.249 TL fiyat etiketine sahip. Artık almadığımız her oyun için küfrettiğimiz bir dönemdeyiz…

Red Dead Redemption 2, Rockstar’ın şimdiye kadarki en başarılı ikinci oyunu olarak 61 milyondan fazla sattı. Eğer hala ilk oyunu oynamadıysanız, GTA+ aracılığıyla hiçbir ek ücret ödemeden erişebilirsiniz.

Oyun devi şu sıralar GTA 6 üzerinde çalışıyor. Yeni oyun, 2025 yılında öncelikle PS5 ve Xbox Series X/S’e gelecek. Ancak son söylentiler, çıkış tarihinin 2026’ya sarkabileceğini öne sürüyor.

Bununla birlikte Sony’nin PS5 Pro’yu GTA 6’ya göre planladığı da tahmin ediliyor. Yükseltilmiş konsolun bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.