Rockstar, GTA: The Trilogy’deki sorunlar için özür diledi: Klasik sürümler geri dönüyor

Rockstar Games, 11 Kasım’da piyasaya sürülmesinin ardından eleştirilerin odağına oturan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition‘daki teknik sorunları kabul etti. Yayıncı, oyunların kalite standartlarını karşılamadığını belirterek hayranlardan özür diledi.

GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın remaster sürümleri, modelleme ve doku kalitesinin düşük olması, hatalar ve çeşitli performans sorunlarıyla olumsuz eleştiriler aldı. Üstelik PC oyuncuları, Rockstar’ın lisanssız müzikleri ve San Andreas’ın tartışmalı “Hot Coffee” mini oyununu kaldırma girişimleri yüzünden oyunlara ilk birkaç gün erişememişti.

Sonuç olarak GTA: The Trilogy’nin Metacritic kullanıcı puanları dibe vurdu. Birçok kullanıcı, oyunları acımasızca (haklı olarak) eleştirerek Mafia oyunlarının Definitive Edition sürümlerindeki kaliteyi beklediklerini söyledi. Ayrıca remaster sürümlerini geliştiren Grove Street Games de eleştirilerden nasibini aldı.

GTA: The Trilogy, hedeflenen kaliteye ulaşana kadar güncellenecek

Rockstar, önümüzdeki günlerde GTA: The Trilogy oyunlarındaki sorunları çözmeyi amaçlayan bir güncelleme yayınlayacak. Ayrıca üçleme, hedeflenen kaliteye ulaşana kadar daha fazla yama alacak. Şirketin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Grand Theft Auto serisi ve ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için olduğu kadar bizim için de özel. Klasik oyunların güncellenmiş sürümleri, kendi kalite standartlarımızı veya hayranlarımızın beklediği standartları karşılayan bir durumda piyasaya sürülmedi.

Teknik sorunları çözmek ve oyunları ileriye dönük olarak geliştirmek için planlarımız var. Planlanan her güncelleme ile oyunlar hak ettikleri kalite seviyesine ulaşacaklar. GTA: The Trilogy – The Definitive Edition’ın tüm sürümleri için önümüzdeki günlerde sorunları ele alacak yeni bir güncelleme yolda. Yayınlanır yayınlanmaz herkesi bilgilendireceğiz.”

Üçlemenin klasik PC sürümleri geri dönüyor

GTA: The Trilogy

GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın klasik PC sürümleri kısa süre içinde bir paket olarak Rockstar Store‘a eklenecek. Ayrıca GTA: The Trilogy – The Definitive Edition’ı 30 Haziran 2022‘ye kadar Rockstar Store’dan satın alan herkes, klasik sürümleri Rockstar Games Launcher kitaplığına ücretsiz olarak ekleyebilecek.

PC oyuncuları, üç oyunun klasik versiyonlarını bir kez daha satın alabilecek olsa da, aynı nezaketin konsol oyuncularına gösterilip gösterilmeyeceği bilinmiyor. GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın eski sürümleri, üçlemenin yayınlanmasına hazırlık olarak Ekim ayında dijital mağazalardan kaldırılmıştı.

Rockstar ayrıca geliştirme ekiplerinin sosyal medyada taciz edildiğini bildirerek, öfkeli hayranlardan daha saygılı ve medeni bir şekilde tartışmalarını rica etti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.