Shadow of the Tomb Raider, PS5 için 4K 60 FPS desteği aldı

Shadow of the Tomb Raider, PS5 için performans artışı sağlayan bir güncelleme aldı. Oyunun 2.01 güncellemesi, oyunun yüksek çözünürlüklü modu ile yeni nesil konsolda 4K çözünürlükte 60 FPS desteği ekliyor.

Shadow of the Tomb Raider’ın 2.01 yaması, Crystal Dynamics veya yayıncı Square Enix tarafından açıklama gelmeden sessizce yayınlandı. Shadow of the Tomb Raider, artık Microsoft mağazasında “Xbox Series X|S için iyileştirildi” etiketi taşıyor. Bu değişiklik, oyunun Microsoft’un konsollarında da performans artışı elde etmiş olabileceğini gösteriyor.

Güncellemenin yama notlarında sadece, “PlayStation 5 için yüksek çözünürlük modunda yüksek kare hızında 4K desteği” geldiği belirtiliyor.

Shadow of the Tomb Raider

Görünüşe göre yeni güncelleme, Mayıs ayında Shadow of the Tomb Raider da dahil olmak üzere geri uyumluluk aracılığıyla oynanan bir dizi oyunda kare hızını iyileştiren Xbox FPS boost yükseltmesinden ayrı olarak geldi. Aksiyon macera oyunu, hali hazırda çarpıcı görsellere sahipti ve 4K 60 FPS güncellemesi, yüksek çözünürlüklü ekranlarda farkını ortaya koyacaktır.

Shadow of the Tomb Raider, 2018’de PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Oyun, Crystal Dynamics’in 2013 yılında yeniden başlattığı üçlemenin son halkasıydı. Kahramanımız Lara Croft, daha genç bir kadın olarak başladığı serideki ilk maceralarında, sorumluluk ve tehlikenin ağırlığıyla başa çıkmayı öğreniyor. Final hikayesi, önceki oyunlarının temel mekaniklerini çoğunlukla korusa da, eleştirmenlerin beğenisini kazanan Rise of the Tomb Raider kadar iyi karşılanmadı.

Ay başında Sony, Tomb Raider oyunlarının PC’ye taşınmasından sorumlu olan Nixxes Software‘i satın alarak PlayStation Studios bünyesine dahil edilmişti. Stüdyo, daha önce Rise of the Tomb Raider’ın Xbox 360 versiyonunu yapmış ve birçok oyunun PC sürümüne katkıda bulunmuştu. Bu hamle, Sony’nin gelecekte daha fazla PlayStation oyununu PC’ye getirebileceğine işaret ediyor.

Yeni nesil bir konsolunuz varsa, Shadow of the Tomb Raider’ı yeniden deneyimlemenin tam sırası. Oyunun göz alıcı dünyası, güncellemeleri deneyimlemek için en iyi şartları sağlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.