The Last of Us Part II dosyalarında, Joel ve Ellie’nin oyunda yer almayan bir diyaloğu keşfedildi

The Last of Us Part II, film tadında bir oyun ve macera boyunca uzun diyaloglara sahip. Bir Reddit kullanıcısı, oyunun dosyalarında, Ellie’nin dövmesine atıfta bulunan ancak oyunda kullanılmayan bazı diyaloglar keşfetti.

Reddit kullanıcısı taegukie, oyunun dosyalarında gömülü olan Ellie ve Joel arasındaki bir konuşmayı yeniden oluşturmayı başardı. Diyalog, Joel’un Ellie’ye dövmesinin anlamını sorduğu kısa bir konuşma içeriyor. Diyaloğun aslında Joel’in okuduğu bir çizgi roman hakkında konuştuğu “Finding Strings” flashback’inde kullanılmasının amaçlandığını öne sürülüyor.

The Last of Us Part II’de yer almayan o diyalog:

Ellie ve Joel arasındaki konuşmanın tam metni şu şekilde:

Joel: “Yani onun, uh, hologram olduğunu fark ettim… Harita şeyi… Bu bir güve. Dövmen oradan mı geldi?”

Ellie: “Eh… Belki de?… Yargıç.”

Joel: “Yargılamıyorum. Sadece merak.”

Ellie: “Yalancı!”

Joel: “Dediğim gibi, yargılamıyorum… Bence güve güzel.”

“Güve hologramı” muhtemelen başlangıçta Ellie’nin dövmesi için ilham kaynağı olarak kararlaştırıldı ancak daha sonra Joel’un gitarındaki sembol olarak değiştirildi. Ellie, asitle kapatmaya çalıştığı ısırık izini kamufle etmek için dövmeyi yaptırmıştı.

Reddit kullanıcısı, The Last of Us Part II’nin gizli diyaloğunu yeniden yapılandırmanın göründüğü kadar kolay olmadığını çünkü oyun dosyalarında mantıksal bir sırayla listelenmediğini belirtiyor. Eğer videoyu izleyemiyorsanız, paylaşımın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

The Last of Us’ın kıyamet sonrası dünyasını özlediyseniz, profesyonel film yapımcıları, oyuncular ve VFX sanatçılarından oluşan bir ekip tarafından çekilen ve oyunun dünyasından esinlenen Stray adlı kısa filmi buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.