Sony, bu yıl yeni bir Astro Bot oyunuyla karşımıza çıkabilir

Sony, Nisan 2025’e kadar büyük bir oyun çıkarmayacağını açıkladı ancak yeni bir rapora göre şirket, Astro Bot daha küçük bir seriye yönelebilir.

Konsol devi, son mali raporunda God of War ve Spider-Man gibi büyük serilerin önümüzdeki mali yılın sonuna kadar sessiz kalacağını açıkça belirtmişti. Elbette bu, hiç yeni oyun görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Giant Bomb muhabiri Jeff Grubb, Sony’nin daha mütevazı IP’ler de olsa, diğer serilerinden henüz duyurulmamış yeni oyunlar yayınlamayı planlıyor olabileceğini öne sürdü.

Astro's Playroom, Team Asobi

Grubb’a göre PlayStation bu yıl Rise of the Ronin ve Concord gibi oyunlarla karşımıza çıkmaya hazırlansa da, listeye yeni Astro Bot oyunu da eklenebilir:

“Astro’nun bu yıl gelebileceğini duydum, yani eğer olursa bu benim için oldukça büyük bir olay. Sony’nin neden bunun bizim için önemli bir olay olduğunu düşünmediğini anlıyorum, en azından şimdilik. Umarım bunu büyük bir duyuruya dönüştürebilirler ve sonrasında çoğu şey değişir.”

Astro Bot, PSVR

Astro serisinin son oyunu, her PS5’te önyüklü olarak gelen ve konsolun yeni nesil özelliklerine vurgu yapan Astro’s Playroom (2020) olmuştu. 2018’in PSVR oyunu Astro Bot: Rescue Mission’ın devamı niteliğinde gelmişti.

Serinin geliştiricisi Team Asobi, daha önce Sony Interactive Entertainment’ın dağıttığı PlayStation’a bağlı Japan Studio’nun dağılmasının ardından 2021 yılında kuruldu.

Aynı yıl verilen bir iş ilanı, Tokyo merkezli stüdyonun yeni bir 3D aksiyon oyunu üzerinde çalıştığına işaret etti. Geliştirici, 2022’de bir sonraki oyununun bugüne kadarki en iddialı oyunu olacağını söylemişti.

Sony ve Team Asobi’nin yeni Astro Bot oyununa dair daha fazlasını duyarsak sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.