Sea of Thieves, PlayStation ve Nintendo’ya yelken açıyor gibi görünüyor

Sea of Thieves, Xbox’ın çoklu platform planları arasında yer aldığı konuşulan oyunlardan biri. Söylentiler yakında gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.

Geliştirici Rare, Sea of ​​Thieves’in resmi Twitter/X hesabından yaptığı “şifreli” bir paylaşımla son haftalarda gündemde olan PlayStation ve Nintendo sürümlerini neredeyse onayladı.

Stüdyo, içinde platformlara özgü kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz renklerde kayıkların geçtiği bir mani paylaştı:

“Kayıklar kırmızıdır,

Ve bazen mavidirler,

Diğer zamanlarda yeşildirler,

Bazen beyaz olabilirler…

Bir dakika, bununla nereye gidiyorduk?”

PlayStation, Xbox, Nintendo

Sea of Thieves yeni platformlara mı yelken açıyor?

Kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz renkler platformları temsil etmek için kullanılıyor. Beyaz ilk bakışta kafaları kurcalasa da bazen Steam için kullanılıyor.

Sea of Thieves şu anda Xbox (yeşil) ve Steam’de mevcut olduğuna göre yazılan şiir, PlayStation (mavi) ve Nintendo (kırmızı) sürümlerinin yelken açtığına işaret ediyor olabilir.

Sevgililer gününe özel olarak yazılan dize, tüm platformlara bir aşk mektubuna dönüşmüş gibi duruyor. Ancak henüz açıkça bir duyuru yapılmadı.

Starfield, Xbox

Ayrıca Sea of Thieves, söylentilere konu olan tek oyun değil. Starfield, Indiana Jones, Gears of War, Hi-Fi Rush ve Pentiment’in de PlayStation ve Nintendo konsollarına taşınacağı iddia ediliyor.

Xbox’ın yakında çoklu platform planlarını açıklayacağı öne sürülüyor. Belki de şu sıralar söz konusu oyunları geliştiren stüdyolardan bu tarz daha fazla teaser görmemiz muhtemel. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bu arada, Microsoft’un rakibi Sony de birinci parti oyunlarıyla PC tarafında “agresif” atılımlar yapmayı planladığını ortaya koydu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.