Sony ve PlayStation satın alımlar sayesinde çeşitlilik kazanıyor

Sony, PlayStation stüdyoları dahil olmak üzere birleşme ve satın almalar yoluyla insan ve iş kollarında elde edilen çeşitliliğin güçlü yanlarından biri olduğunu belirtti.

Eğlence devi, kurumsal strateji toplantısında eğlence bölümündeki çok sayıda satın almanın altını çizdi. Şirket, uzun vadede daha fazla büyüme sağlamak ve değer yaratmak için çeşitliliği geliştirmeye devam edeceğini söyledi.

Sony Group CFO’su Hiroki Totoki, sunumuna eşlik eden bir slaytta, 2013 Mali Yılı ile 2023 Mali Yılı arasında 47 şirketin Sony’nin eğlence işine katıldığını ve kadrolarına 5.000 çalışanın eklendiğini açıkladı.

PlayStation Studios, Sony

PlayStation Studios çeşitlilikte önemli pay sahibi

Slaytta özellikle Insomniac Games, Bungie ve Crunchyroll gibi satın alımlar vurgulandı. Sony, alınan şirketlerin getirdiği çeşitliliği şöyle anlatıyor:

“Sony’de milliyet, ırk, cinsiyet ve değerler dahil olmak üzere farklı geçmişlere sahip çalışanları bir araya getiriyor ve çeşitli iş yapımızdan yararlanarak sağladığımız bilgi ve deneyimin kesişimiyle büyüme fırsatları sunuyoruz. Bu niteliklerin ve deneyimlerin birleşimi olan çeşitliliğimizin gücüyle geliştik.”

Totoki, birleşme ve satın almaların Sony’nin yönetici pozisyonlarında farklı milletlerden kişilerin ve kadınların sayısının artırılmasını içeren bu çabayı sürdürmesine olanak sağladığını ekledi.

Şirket güzel bir misyona sahip olsa da bazı insanlar, sektördeki fazla büyümenin getirdiği darboğazın kurbanı oldu. PlayStation da yakın zamanda maliyet düşürme amacıyla 900 çalışanını işten çıkardı

Üstelik, 22 yıldır PlayStation çatısı altında faaliyet gösteren London Studio da kapatıldı. Elbette birçok oyun projesi iptal edilmek zorunda kaldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.