Splitgate açık betası bir süreliğine daha uzatıldı

1047 Games, Splitgate açık betasını oyuncuların yoğun ilgisi nedeniyle durdurmak zorunda kalmıştı. Geliştirici, sunucu kapasitesini artırarak Portal ve Halo karışımı oyunun deneme sürecini bir süreliğine daha uzattığını duyurdu.

Splitgate açık beta sürümü, ilk aydan 10 milyon oyuncuya ulaştı. 1047 Games, Portal’dan ilham alan birinci şahıs nişancı oyununun kapasitesini 4.000 eş zamanlı oyuncudan 175.000’e kadar çıkarak önemli bir artış yaptı. Yine de tüm bu sorunlar oyunun gecikmesine yol açtı. Beta uzatıldığı için Splitgate için resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı. 1047 Games, Gamescom 2021’de bir duyuru yapmayı planlıyor.

Splitgate ekibi, oyunu ve sunucuları geliştirmeye devam ediyor

Splitgate

Stüdyo CEO’su Ian Proulx’a göre hayranların nispeten hızlı bir şekilde oyuna girebilecekleri bir sunucuyla istikrarlı bir platform oluşturmak için çalışıyorlar. Splitgate ekibi, sorunları çözmek için günlük ve düzenli küçük yükseltmeler ve hata düzeltmeleri yapıyor. Proulx şunları söyledi:

“Oyunun arka ucunun ölçeklenebilirliğinin karşılaştığı sorunlara bakıldığında, süreç sunucu kapasitesiyle uğraşmaktan çok daha fazlasını kapsıyor. Oyunu hayranlar için stabil tutmaya ve oyuncu bekleme sürelerini en aza indirmek için eş zamanlı kapasitesini yinelemeye odaklandık. Bunu doğru şekilde yapmak istiyoruz ve resmi olarak piyasaya sürüldüğümüzde büyük ölçekte hazır olmak istiyoruz. Bu arada betayı sık güncellemeler, ek özellikler ve sunucu kapasitesindeki iyileştirmelerle geliştirmeye devam ediyoruz.”

1047 Games, açık beta ve yeni sunucu geliştirmeleriyle birlikte bugün Splitgate’e yeni bir Dereceli Duo modu ekledi. Splitgate şu anda yeni nesil konsollarda geriye dönük uyumluluk yoluyla oynanabiliyor. Ancak sunucu aksaklıkları giderildikten sonra yükseltmeler planlanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.